Последни вести

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Не си верував на очите. 9 домашни рецепти со јаболков оцет кои успешно лекуваат

.Здравствените придобивки од јаболков оцет. Дознајте повеќе за прекрасните својства на јаболковиот оцет и неговата употреба во традиционалната медицина. Од античко време, јаболковиот оцет се...

Болка во градниот кош, срцето лупа како ЛУДО: Луѓето мислат дека е СРЦЕВ УДАР, но всушност е нешто друго

Болка во градниот кош, срцето лупа како ЛУДО: Луѓето мислат дека е СРЦЕВ УДАР, но всушност е нешто друго.Лупањето на срцето, болки во градите,...

Д-Р ОБРАДОВИЌ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА СИТЕ ЗА КОНЗЕРВАНСОТ ВО ЗИМНИЦАТА: Ова НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да го правите 40 дена по КИСЕЛЕЊЕТО НА ЗИМНИЦАТА!

Д-Р ОБРАДОВИЌ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА СИТЕ ЗА КОНЗЕРВАНСОТ ВО ЗИМНИЦАТА: Ова НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да го правите 40 дена по КИСЕЛЕЊЕТО НА ЗИМНИЦАТА!Специјалистот по општа...

ВЕСТИ

Викендов седете дома, ќе биде студено и со снег

Поради продор на постудена воздушна маса од север, денеска ќе преовладува променливо облачно време со засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките...

Филипче објави утре во колку часот ќе стигнат руските вакцини

Министерот за здравство, Венко Филиче пред малку изјави дека 3.000 дози од руската вакцина Спутник V во специјална пратка преку DHL утре ќе пристигнат...

КАКО ИЗГЛЕДАЛА МАКЕДОНИЈА ВО 1971?

„Селаните, кои се подготвени да го споделат својот скромен дом со туѓинци, живеат во рамнотежа помеѓу реалноста и кошмарот“ – вака напишал американски фотограф...

Стара југословенска банкнота, ако ја чувате може од неа да се збогатите

Петстотини милијарди динари денес вредат 1.500 динари или 750 македонски денари. Многумина дома сигурно имаат вакви банкноти, а не се ни свесни дека со продажба...

Овие три хороскопски знаци ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите...

Загатка: Само најпаметните ја решија!

Сте виделе маица која чини 97 евра. Но, во моментот во вашиот паричник немало доволно пари па сте позајмиле 50 евра од мајка ви...

Трендинг објави

Има 100 години и секој ден доаѓа на работа – запознајте го најстариот милијардер во светот

Чанг Јун Чунг од Сингапур е најстариот милијардер во светот кој има 100 години и се‘ уште оди на работа. И покрај тоа што ми...

Кромид НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ СО КЕБАПИ: Д-р Перишиќ откри зошто е ова ГОЛЕМА ГРЕШКА

Професор д-р Воислав Перишиќ, гастроентеролог, објасни што е најштетно во скарата и како марината може да ги неутрализира штетните состојки. „Прашав еден од моите пациенти,...

ТРИК ЗА ПОБРЗО ГОТВЕЊЕ НА ГРАВ: Заборавете на сода бикарбона, една намирница ќе ве спаси

ТРИК ЗА ПОБРЗО ГОТВЕЊЕ НА ГРАВ: Заборавете на сода бикарбона, една намирница ќе ве спасиСите сакаат грав, без разлика дали се динстани, пребранаци или...

1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши

1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши Многу девојки се прашуваат како да додадат волумен и здрав...

Дневен хороскоп: Овој знак да не донесува важни одлуки, бидејќи ќе погреши

ОВЕН Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки. Добар ден е ако сте во брак бидејќи може...

Голема промена ги очекува овие знаци на крајот на јули

Голема промена ги очекува овие знаци на крајот на јули Кон крајот на јули овие знаци ќе доживеат нешто што ќе ги принуди да...

Магичен зачин: Зошто лекарите ве советуваат да земате куркума?

Магичен зачин: Зошто лекарите ве советуваат да земате куркума? Зачинот, познат ширум светот по своите корисни својства, ни доаѓа од шарената Индија. Сега се користи...

КАКО ДА ГО ИСТРАНЕТЕ ВИШОКОТ ВОДА ОД ТЕЛОТО: Нозете повеќе нема да ви отекуваат

КАКО ДА ГО ИСТРАНЕТЕ ВИШОКОТ ВОДА ОД ТЕЛОТО: Нозете повеќе нема да ви отекуваат Задржувањето на вода во телото е тежок проблем кај трудниците, неактивните...

Го изгребавте ламинатот и паркетот – вака решето го проблемот, состојката ја имате дома

Го изгребавте ламинатот и паркетот – вака решето го проблемот, состојката ја имате дома.Омекнувачот за алишта е одлично средство кое може да стане вистински...

Живот

Овој хормон е главната причина зошто не можете да ослабите

Овој хормон е главната причина зошто не можете да ослабите Ако губењето на тежината стана неподнослива борба и сите диети изгледаат неуспешни, тогаш можеби треба...

Душан (81) е најстариот пациент во Србија кој ја победи Короната: Поминав без респиратор, само со кислород

Душан Петровиќ (81) од Ваљево пред неколку денови излезе од болницата “Драгиша Мишовиќ” од каде се врати дома здрав и жив. Дедото кој “загази” во...

Што да се прави кога Бог вели „Сè уште не е време!“?

Што да се прави кога Бог вели „Сè уште не е време!“?Со денови и недели се молевте и се молите за одговори на прашања...

Видео

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

Ја извлекува кандидата од корен, се мачев со месеци под антибиотици после овој лек, не се врати повеќе

Ја извлекува кандидата од корен, се мачев со месеци под антибиотици после овој лек, не се врати повеќе.Ја извлекува кандидата од корен, без разлика...

Сите Вести

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Ја извлекува кандидата од корен, се мачев со месеци под антибиотици после овој лек, не се врати повеќе

Ја извлекува кандидата од корен, се мачев со месеци под антибиотици после овој лек, не се врати повеќе.Ја извлекува кандидата од корен, без разлика...

Не си верував на очите. 9 домашни рецепти со јаболков оцет кои успешно лекуваат

.Здравствените придобивки од јаболков оцет. Дознајте повеќе за прекрасните својства на јаболковиот оцет и неговата употреба во традиционалната медицина. Од античко време, јаболковиот оцет се...

Болка во градниот кош, срцето лупа како ЛУДО: Луѓето мислат дека е СРЦЕВ УДАР, но всушност е нешто друго

Болка во градниот кош, срцето лупа како ЛУДО: Луѓето мислат дека е СРЦЕВ УДАР, но всушност е нешто друго.Лупањето на срцето, болки во градите,...

Д-Р ОБРАДОВИЌ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА СИТЕ ЗА КОНЗЕРВАНСОТ ВО ЗИМНИЦАТА: Ова НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да го правите 40 дена по КИСЕЛЕЊЕТО НА ЗИМНИЦАТА!

Д-Р ОБРАДОВИЌ ГИ ПРЕДУПРЕДУВА СИТЕ ЗА КОНЗЕРВАНСОТ ВО ЗИМНИЦАТА: Ова НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да го правите 40 дена по КИСЕЛЕЊЕТО НА ЗИМНИЦАТА!Специјалистот по општа...