Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло

- Advertisement -

Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло

Искусните домаќинки секогаш успеваат да ги изненадат своите сакани со пржена риба, која има вкусна крцкава златна кора и се топи во устата. Но, во овој случај, тие се потпираат на еден трик – никогаш не ја пржат рибата само на масло.

Состојката што ја прави пржената риба повкусна Благодарение на оваа состојка, рибата ќе добие не само многу поубав вкус, туку и привлечен изглед поради апетитната златна кора.

- Advertisement -

Се што треба да направите е да додадете малку масло во сончогледовото масло во тавата.
Препорачливо е однапред да се стопи путерот во водена бања. Во овој случај, кога ќе се измешаат двата нафтени продукти, тие ќе бидат во течна состојба и рибата ќе се пржи рамномерно.

Последни објави

БИБЛИЈАТА ВЕЛИ ОВА Е НАЈЛОШИОТ ГРЕВ ШТО МОЖЕМЕ ДА ГО НАПРАВИМЕ: Никогаш не би помислиле, а тоа носи НАЈСУРОВА КАЗНА

БИБЛИЈАТА ВЕЛИ ОВА Е НАЈЛОШИОТ ГРЕВ ШТО МОЖЕМЕ ДА ГО НАПРАВИМЕ: Никогаш не би помислиле, а тоа носи НАЈСУРОВА КАЗНА.Секој жив човек греши, но...

КАРДИОЛОГ ОТКРИ ЗОШТО ЛУЃЕТО НАЈЧЕСТО УМИРААТ НАУТРО: Причината ќе ве ШОКИРА

КАРДИОЛОГ ОТКРИ ЗОШТО ЛУЃЕТО НАЈЧЕСТО УМИРААТ НАУТРО: Причината ќе ве ШОКИРА.Рускиот кардиолог, доктор на медицински науки и професор Јуриј Серебријански објасни зошто луѓето умираат...

Не знаат да простат: Овие хороскопски знаци имаат најголеми лоши спомени

Не знаат да простат: Овие хороскопски знаци имаат најголеми лоши спомени.НЕ е лесно да им простиме на луѓето кои нè повредиле или на некој...

Истурила омекнувач во КАЗАНЧЕТО: Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го направите истото!

Истурила омекнувач во КАЗАНЧЕТО: Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го направите истото! Иако мислевме дека омекнувачот може да се користи само за помека...

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот...

Поврзани објави

error: Content is protected !!