АСТРОЛОГ ДУШАН ГИ ПРЕТСТАВИ СИТЕ ПРОГНОЗИ: Објаснува кој треба да внимава на ретроградниот Меркур, а ЧИИ пари паѓаат од небото.

- Advertisement -

АСТРОЛОГ ДУШАН ГИ ПРЕТСТАВИ СИТЕ ПРОГНОЗИ: Објаснува кој треба да внимава на ретроградниот Меркур, а ЧИИ пари паѓаат од небото.

“Секоја планета кога ќе влезе во знакот на Овен е како да гледате трка, така што слушате истрел што го означува почетокот. Овен вели кога треба да започнеме нешто, а тоа можеме да го направиме од денес. Тој е акција”.
Астрологот Душан Велишковиќ ги претстави сите предвидувања за хороскопот за октомври и зборуваше за влијанието на ретроградниот Меркур.

Ретрограден Меркур, полна месечина што беше во Риби претходната ноќ … Како сите овие позиции на планетите и аспектите влијаат на знаците на Зодијакот , гостуваше познатиот астролог Душан Величковиќ како гостин на ТВ Прва.

- Advertisement -

Значи, ако сте имале потешкотии да се разбудите или обратно, или се чувствувате како да не сте заспале, сето тоа е влијанието на оваа полна месечина во Риби, која денес веќе влезе во Овен, вели Величковиќ .

“Секоја планета кога ќе влезе во знакот на Овен е како да гледате трка, така што слушате истрел што го означува почетокот. Овен вели кога треба да започнеме нешто, а тоа можеме да го направиме од денес. Тој е акција”.

А што очекува секој хороскопски знак во овој предизвикувачки период, следниот месец, астрологот вели:

Овен

Овните веројатно се многу за loveубени, под влијание на Марс во Вага, или се заинтересирани за некаков правен спор или сакаат да се венчаат. Сега е идеален период за да се венчаат и да започнат приватен бизнис, но да ги одложат документите за еден месец.

Бик

Бикови феноменален период за пари и некои трансакции со пари. И тие “футрола” со loveубов.

Близнаци

Многу добар период за пари, финансии. Кога Меркур е ретрограден што владее со нив, ќе им донесе нешто што не го завршиле порано, да завршат некои работни места и да не започнуваат нови. Обично имаме проблеми кога правиме нешто во погрешно време.

Рак

Раковите менуваат нешто, завршуваат еден циклус и го подготвуваат теренот за следната година кога ќе добијат зелено светло и ќе можат да направат с everything што се обидоа неуспешно, а нешто им недостасуваше.

Лав

За нив, оваа година е „врвот на врвовите“. Тие се најсреќни во овој период, кој трае до средината на следната година. Навистина феноменален период за започнување нов бизнис, влегување во брачните води …

Девица

Доаѓа поволен период за loveубов. Сите тие планети минаа низ Девица за да влезат во Вага, оставија добро влијание.

Вага

До крајот на годината многу добар период за емотивната страна, почеток на некои нови lovesубови. С Everything што е креативно што научиле во септември, треба да се преточи во бизнис во овој период. Меркур ќе бара од вас да се претепате и добро да размислите пред да дејствувате

Скорпија

Многу добар период за работа, за напредување, за некои градежни работи … Бидејќи се доста уморни, во октомври би можеле да отидат на патување, некој викенд …

Стрелец

Беше година за Штелците да патуваат, да се преселат, да комуницираат со странци … Постои можност тие да го направат својот приватен бизнис од тие контакти, да „направат“ поголеми права од оние што ги остварија досега.

Јарец

Јарците се одлично време за влегување во брачните води. Влегуваат во помирни води, но што се однесува до работата, можеле да направат погрешен потег. Би ги советувал да не прават ненадејни промени во кариерата, контакти за да не предизвикаат лоша среќа. Нека се смири малку.

Водолија

Оваа година беше полна со подеми и падови, и оние што поминаа низ нив, во октомври, можеа да направат многу добар финансиски успех и да добијат пари за кои никогаш не сонувале. Мој совет до Водолија во октомври – играјте игри на среќа.

Риба

Оваа година, тие имаа повеќе среќа од кога било, особено кога станува збор за финансиите. Можеби купиле стан и ќе го вратат многу лесно.

Последни објави

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Руски народен лек- Моќна тинктура која ги пржи мастите на стомакот и ги чисти артериите од ште-тните наслаги

За ослободување од то-ксините кои се таложат во телото, за зголемување на еластичноста на кр-вните садови и нивно ослободување од плаките, се препорачува редовно...

Поврзани објави

error: Content is protected !!