БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому!

- Advertisement -

БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому!
Ние сме такви луѓе. Ни треба интеракција, признание, одобрување. Честопати, обидувајќи се да се дружиме со некого, обидувајќи се да добиеме поддршка или пофалба, кажуваме нешто за што подоцна се каеме.

Не се сите околу нас љубезни и добронамерни. Некој би можел да ги искористи вашите тајни против вас. Некој може да го зграпчи она што го слушнал и подоцна да направи да се чувствувате виновни, да побара од вас нешто. Некој ќе ве нападне со критики. Дали ви треба тоа?

Се менува начинот на живот, се менува идејата за успех. Но, овие едноставни совети сè уште важат. Ова се советите кои баба ми која одамна ми ги даваше, а секој во основа има едно – тишината е злато!

- Advertisement -

Еве што никогаш не треба да им кажувате на другите! Вашите долгорочни планови, соништа и цели
Каква иднина сакате за себе, како се гледате себеси, на што штедите, како гледате на бизнисот што сакате да го развиете? Кога зборувате многу наместо да работите, само црпите енергија. Некој би можел да ја искористи вашата идеја. И некој намерно ќе ве демотивира… Прво постигнете го она што го сакате, а потоа откријте ги деталите.

Вашите добри дела. Ние правиме добри дела за себе. Да бидеме потопли во душата, да ги разбудиме најсветлите страни во себе. Зошто да се фалиме со тоа?

Семејни проблеми. Не изложувајте ги валканите алишта на јавноста. Ќе добиете бескорисен, ако не и штетен совет. Исто така, злонамерните луѓе поради тоа можат да шират гласини за вас.

Информации за вашиот приход. Што сакате да постигнете со тоа?
Вашите тајни. Ако двајца знаат – сите знаат.

Тајни кои не се ваши. Ниско и многу грдо е да се откриваат туѓите тајни. Ако ви е доверена тајна, тогаш не ја изневерувајте таа личност. Сетете се на стариот добар бумеранг…

Последни објави

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ – НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ - НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа Ако сакавте кисела зелка,...

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)Тиктокер снимил застрашувачки предмет што го нашол во стара...

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови Водата што останува од...

Готвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и ја валкаат во ова јадење: маслото никој не го прска, а вкусот е 10...

Наместо брашно – Извалкајте ја рибата во ова и ќе биде деликатес кој не лепиГотвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

Поврзани објави

error: Content is protected !!