Бездомен пар e 24 години заедно, а немалe пари за венчавка – тоа што овој фризер им го приреди ќе ви ги насолзи очите! (ФОТО)

- Advertisement -

Еден бездомен пар ја откри својата трансформација откако доби изненадувачка промена за гламурозна свадбена фотосесија.Розалин Ферер (50) и Ромел Баско (55) од провинцијата Пампанга, Филипини, веќе неколку години живеат во мала колиба со своите шест деца.

По 24 години заедно, тие не биле во можност да се венчаат затоа што не можеле да си го дозволат тоа и биле премногу зафатени собирање осттоци за добивање доволно храна за јадење секој ден.

Ричард Страндц, кој е сопственик на фризерски салон во близина на домот на двојката, го запознал парот додека собирале пластика за да продадат за да имаат пари за храна и разговарал со негови пријатели за да договорат комплетен пакет за венчавки за парот.

- Advertisement -

Ричард им помогнал на парот да ги обработат документите за нивниот брак и ја финансирал нивната венчавка во црква.
За нивната гламурозна фотосесија на 13 февруари, Розалин добила бела венчаница, а Ромел носел костум од Тарагол Баронг.

Розалин рече: „Еднаш сонував дека имам бела венчавка, но тоа беше кога бев мало девојче. Одамна тоа ми излезе од умот. Никогаш немавме доволно пари и се на што се концентриравме беше тоа да добиеме доволно храна да јадеме секој ден. Сега се чувствувам толку благословено што се случи. Јас сум многу благодарен.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави