Белешките на еден дедо за ваkцините го насмеаа цел Балкан (ФОТО)

- Advertisement -

Премногу информации за ваkцините кои ги слушаме секојдневно можат навистина да бе збунат, па на некои луѓе им е потребен поедноставен начин да се потсетат себе си кога ќе тргнат да ја примат првата доза за имунизација.

На хумористична Фејсбук страна посветена на случувањата на Балканот, се појави фотографија со список на ваkцини, до кои се додаени упатства за тоа дали се добри или лоши.

“Дедо после вестите во седум” стој во описот на фотографијата.

- Advertisement -

Фотографијата објавена на “Дневна доза просечен Далматинец” досега собрала преку 11 илјади лајкови, а веднаш започнале низа шеги на сметка на дедото во коментари. Некои се сетиле и како зборуваат нивните баби и дедовци.

“Само Фајзеп доаѓа во предвид”, “Има ли полоши од Тајзер”, “Астра од Зеница – лоша”, “Дали сите баби и дедовци имаат ист ракопис?” беа само дел од коментарите.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Последни објави

spot_img

Поврзани објави