БОГАТИ И СИРОМАШНИ: Два знака се осудени на сиромаштија, а други четири на богатство

- Advertisement -

Сајтот „Кариер билдинг“ направи студија во која учествувале околу 9.000 работници. Идејата била да се испита дали хороскопскиот знак има некаква врска со успехот во работата и финансиската состојба.

Резултатите се интересни.

Среќата што ги прати храбрите, исто така, ги следи и Скорпиите, Лавовите, Биковите и Раковите. Истражувањето покажало дека тие најчесто заработуваат над 100.000 долари годишно. Според американскиот стандард, тоа е исклучително добра ситуација.

- Advertisement -

Но, постои и друга страна. Податоците покажале и кои знаци најчесто се „шворц“. Тоа се Јарецот и Водолијата кои најчесто заработуваат под 35.000 долари.

Последни објави

Утре е тежок празник „Свети Тома седи дома“ – никако не го правете ова

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој...

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!