Бугарска клиника од денеска ќе вакцинира Македонци со Фајзер и Модерна

- Advertisement -

Комак Медикал започнува вакцинирање на сите македонски граѓани без ограничувања со вакцините Фајзер и Модерна против КОВИД-19 од денеска попладне од 15.00 часот, објави БГНЕС.

Вакцинацијата ќе се изврши во клиничкиот центар на компанијата во дворот на Александровската болница..

„За регистрација и организирани посети, ве молиме користете ги контактите на канцелариите на Комак Медикал во Софија и Скопје, како и контактите на фондацијата Бугарска Памет“, рече д-р Милен Врабевски, претседател на фондацијата.

- Advertisement -

Сертификатите ќе се издаваат само со матичен број и бугарски пасош, но никој што сака да се вакцинира нема да биде вратен, додаде тој.

Д-р Врабевски е познат филантроп во Бугарија и Макеоднија./Faktor

Последни објави

spot_img

Поврзани објави