Вака ве MAMAT КАСАПИТЕ: Мислите дека купувате МЕСО за шницли, а еве што ви ДАВААТ (ВИДЕО)

- Advertisement -

Вака ве MAMAT КАСАПИТЕ: Мислите дека купувате МЕСО за шницли, а еве што ви ДАВААТ (ВИДЕО)Дали некогаш сте слушнале за Франкен шницли? Ако сте екстремен љубител на месо, сега ќе бидете разочарани.

И покрај сите шпекулации во медиумите, не како да не сте свесни за квалитетот на месото што ни се продава на пазарот, но и ова видео привлече големо внимание во јавноста.

Повеќе не можете да го проценувате квалитетот на стекот само по вкус. Благодарение на човекот од видеото подолу, имаме можност да дознаеме што се франкен шницли.

- Advertisement -

Имено, трикот што некои месарници го користат за да заработат повеќе е да ги заслепуваат остатоците од стекови заедно со трансглутамин, кој во индустријата е познат како лепак за месо, а резултатот изгледа како стек. Овој процес не е нужно штетен и нездрав, но измамата е во тоа што клиентите ја плаќаат целата цена за споените остатоци од месо.

Понекогаш оваа комбинација е толку вешто направена што не се ни забележува разликата во однос на автентичниот стек, туку е измама.

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!