ВАКА ЌЕ СЈАТ ПЛОЧКИТЕ НА ТЕРАСА: За да ги измиете ви треба само 1 состојка од кујната – ЌЕ ЛИЧАТ КАКО ДА СЕ НОВО КУПЕНИ

- Advertisement -

ВАКА ЌЕ СЈАТ ПЛОЧКИТЕ НА ТЕРАСА: За да ги измиете ви треба само 1 состојка од кујната – ЌЕ ЛИЧАТ КАКО ДА СЕ НОВО КУПЕНИ

Професионалните чистачи советуваат да не се трошат пари на хемикалии, туку да се прави ова!Времето е убаво, а сега е време да ја исчистите терасата за да блесне, особено ако пиете кафе или на неа мачкате алишта.

Надворешните дворови ќе акумулираат многу нечистотија во текот на зимата поради врнежите, ветерот и прашината, а експертите за чистење советуваат да се чистат длабоко кога времето ќе стане убаво. Се што ви треба е предмет од кујната!Плочките најчесто се чистат со детергент, односно средство за перење плочки, а може да го истурите во кофа и одвреме-навреме да ги исчистите плочките. Но, длабокото чистење се прави поинаку!

- Advertisement -

Земете една кофа, наполнете ја со околу 5-6 литри вода, додадете 60 милилитри бел оцет и со тој раствор добро истријте ги плочките со помош на џогер. Потоа истурете ја водата и исплакнете ја кофата, потоа наполнете ја со чиста вода и уште еднаш поминете преку плочките. Доколку е потребно, можете да ги исушите и со сува крпа.

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!