ВИДЕО: Ајкула дојде на една од најпопуларните грчки плажи

- Advertisement -

Ајкулите во Егејското море се реткост а уште поретко може да се видат на некоја од плажитe.

Но во овој период кога во вода речи си и да нема капачи се случува и тоа.

Оваа снимка е направена пред неколку ден на познатата плажа Каламаки во јужниот дел на атинскиот залив кај местото Глифада.

- Advertisement -

 

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави