Видео: Вознемирен слон превртел автомобил во Јужна Африка

- Advertisement -

Возач на СУВ во Јужна Африка на потешкиот начин научил што се случува ако му засметаш или вознемириш слон.

Инцидентот е забележан во iSimangaliso Wetland Park во јужноафриканската провинција Квазулу-Натал пред неколку дена додека џип минувал низ паркот.

Снимката која е објавена на социјалните мрежи и на Јутјуб, го прикажува моментот кога слонот го турка и го превртува СУВ-от, кој завршил на покривот.

- Advertisement -

Сето тоа го снимил друг возач кој се обидувал да му привлече внимание на слонот со сирена.Патниците на СУВ-от се полесно повредени, а вработените од паркот покренале истрага со цел да дознаат која е причината за нападот на слонот.

Бројните резервати и паркови во Јужна Африка им дозволуваат на туристите да им приоѓаат на слоновите со своите автомобили, кои инаку се мирни, но во овој случај очигледно се случило нешто што го вознемирило и налутило слонот.

Силното животно си „поиграло“ со автомобилот како играчка и лесно го превртело.

 

Последни објави

Пијалак од овес за чист црн дроб – како да се подготви и како да се земе

Пијалак од овес за чист црн дроб - како да се подготви и како да се земе Овесната каша има одличен терапевтски и прочистувачки ефект...

Овие стомачни симптоми покажуваат проблеми со црниот дроб

Овие стомачни симптоми покажуваат проблеми со црниот дроб Во повеќето случаи на заболување на замастен црн дроб, нема специфични симптоми и пациентите не се ни...

Лимон, сол и бибер – прекрасен лек за овие 6 проблеми

Лимон, сол и бибер – прекрасен лек за овие 6 проблеми Мешавината од лимон, сол и бибер е прекрасен лек за 6 проблеми. 1. Болки во...

Црн пипер – корисен или штетен е за нашето здравје

Црн пипер - корисен или штетен е за нашето здравје Постојат спротивставени мислења за здравствените придобивки од црниот пипер. Модерната наука сугерира дека придобивките од...

Крај на пролетниот замор со овие БИЛКИ

Крај на пролетниот замор со овие БИЛКИ За многу луѓе, пролетта е поврзана со алергиски симптоми како што се кивање, течење на носот, главоболка, течење...

Поврзани објави

error: Content is protected !!