(ВИДЕО) Од неговиот глас се наежиле сите гости: Тоше на 15 години пеел со ангелски глас

- Advertisement -

Денеска би требало да наполни 40 години, доколку никогаш не заминеше на пат кон Нова градишка…

Нашиот најпознат пејач и легенда Тоше Проески својот талент кон музиката никогаш не го криеше, а едно такво видео говори и за неговиот ангелски глас кој го поседувал уште на 15 годишна возраст.

На видеото се гледа како Тоше настапува во еден прилепски ресторан на само свои 15 години, погледнете:

- Advertisement -

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави