ВИДЕО: 90-годишна баба освои 172 милиони во игра на среќа – нејзината реакција е урнебесна

- Advertisement -

Старицата (90) од Аргентина освои џекпот од 172 милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележа моментот кога и реккле дека станала милионерка.

Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат.

Но, кога сфатила дека се сериозни, извика: „Ќе имаме пари“.

- Advertisement -

Името на победникот не бил соопштен, подоцна била објавена веста дека добитната карта е платена во аргентинскиот град Генерал Кампос, кој има 3.000 жители.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави