Викендов седете дома, ќе биде студено и со снег

- Advertisement -

Поради продор на постудена воздушна маса од север, денеска ќе преовладува променливо облачно време со засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките места, каде повремено ќе надминува 70 км/час.

Ќе има повремен локален дожд, а на планините снег уште од претпладневните часови, претежно во западните и северните делови.Дневните температури значително ќе опаднат.Слаби локални врнежи се можни и во недела.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави