Вирално видео од Босна: Огномет среде бел ден поради почеток на изградба на автопат

- Advertisement -

Свадби, концерти, родендени, новогодишна ноќ, па дури и Божиќ, се настани во кои огнометот се користи најмногу денес. Сепак, фактот дека капиталните инвестиции, поточно, почетокот на отворањето на работите врз нив, не се исклучок, сведочи и виралното видео од Босна и Херцеговина, кое стекна слава на интернет не поради раскошниот огномет, туку поради времето кога бил пуштен.

За време на отворањето на градилиштето на автопатот кај Шаплина, верувале или не, среде бел ден пукаа огномет.

Видеото, направено пред две години, стана популарно само на социјалните мрежи денес.

- Advertisement -

Без разлика дали по грешка на организацијата или од технички причини, огнометот се пукаше во небото на дневна светлина, а освен звукот и некаква црвена трага што се гледаше од земјата, немаше што да покаже дека нешто се случува на небото.

Доста очекувано коментарот „Ова е невидено добар огномет“ стана најпопуларен.

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави