Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

- Advertisement -

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот од срцеви заболувања и го регулира варењето.

Најдобро е да го јадете наутро на празен стомак, бидејќи содржи голема количина на шеќер, а нутриционистите советуваат дека сувото грозје најдобар ефект има кога ќе се потопи во вода.За напитокот кој го чисти телото од токсини потребни ви се 450мл. вода и 200гр. суво грозје.

  • Загрејте ја водата додека не зоврие. Додадете го сувото грозје и оставете да врие 20 минути. Оставете го да отстои во текот на ноќта.
  • Наутро процедете ја водата и повторно загрејте. Важно е овој напиток да го пиете на празен стомак, веднаш по будењето.
  • Пијте го пет дена по ред, а после тоа направете пауза, па повторете ја постапката. Овој напиток е идеален и за оние кои сакат да ослабнат, бидејќи го забрзува метаболизмот.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави