Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

- Advertisement -

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот од срцеви заболувања и го регулира варењето.

Најдобро е да го јадете наутро на празен стомак, бидејќи содржи голема количина на шеќер, а нутриционистите советуваат дека сувото грозје најдобар ефект има кога ќе се потопи во вода.

За напитокот кој го чисти телото од токсини потребни ви се 450мл. вода и 200гр. суво грозје.

- Advertisement -

1. Загрејте ја водата додека не зоврие. Додадете го сувото грозје и оставете да врие 20 минути. Оставете го да отстои во текот на ноќта.

2. Наутро процедете ја водата и повторно загрејте. Важно е овој напиток да го пиете на празен стомак, веднаш по будењето.

3. Пијте го пет дена по ред, а после тоа направете пауза, па повторете ја постапката. Овој напиток е идеален и за оние кои сакат да ослабнат, бидејќи го забрзува метаболизмот.

Последни објави

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро Веројатно сте слушнале за придобивките од сода бикарбона повеќе од еднаш. Многу е ефикасен во...

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните Руслана отсекогаш знаела дека нејзината свекрва Наталија Александровна не ја...

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата Овој џем кој се приготвува од...

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Поврзани објави

error: Content is protected !!