Влегол во кафез да јава жирафа! Што не влезе кај лавот или мечката? (ВИДЕО)

- Advertisement -

Секој што некогаш влегол во зоолошка градина, барем еднаш, имал можност да биде сведок на ситуација во која некое безумно човечко суштество ќе направи провокација или на друг начин лошо ги третира животните.

Се разбира, претежно безопасните. И сите сме згрозени, изненадени од вакви видеа на социјалните мрежи.

Запомнете ја оваа будала, се вика Зоран Јовановиќ, се преставува како тик-токер и не запира со своето скандалозно однесување, па се обиде да качи жирафа во зоолошката градина.

- Advertisement -

Флертувале во базен, кога од нигде никаде рипнал крокодил:…

Зошто Викторија Бекам постојано носи очила за сонце?

Јовановиќ ја преминал оградата во зоолошката градина во Белград и влегол во оградениот дел, каде се сместени жирафите, со намера да се искачи на животното.

И викнал: „Здраво, жирафа! За жал, како бега”.

Кутрото животно испушти крик и избега.

Тој исто така рече: „Малку се плашам, но добро сум“.

Од кого се плашиш, магаре?

Ако си научил нешто во основно училиште, жирафите се тревопасни животни, тие брстат лисја од дрвја и не јадат глупаци како овој.

На крајот на краиштата, еве, уверете се:

Жирафата се исплашила и започнала да бега, а чуварот, кој го забележал, го повикал да се тргне.

За среќа, Тиктокер, кој се претставува како „Лудибрат“ на популарната мрежа, не успеа во намерата, но ја разбесни јавноста и со своите постапки.

Искрена препорака за следниот предизвик за јавање животни: лав, мечка или гепард. Што, што не е во ред?!

Последни објави

spot_img

Поврзани објави