Водата со лимон не е ништо во споредба на овој рецепт: За 12 дена, ги отстранува сите маснотии од желудникот и го чисти целото тело од токсини!

- Advertisement -

Водата со лимон не е ништо во споредба на овој рецепт: За 12 дена, ги отстранува сите маснотии од желудникот и го чисти целото тело од токсини!Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои брзо согоруваат маснотии, поради тоа брзо слабеете
Отстранувањето на маснотиите од стомакот е една од најтешките задачи. Луѓето обично се справуваат со овој проблем со помошник кој се смета за најефикасен – вода со лимон.

Но, денес откриваме уште помоќен рецепт, кој има неколку пати посилен и побрз ефект, а неговите главни цели се подобрување на функцијата на метаболизмот, прочистување на организмот од токсини и слабеење.

Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои согоруваат брзо масти и со тоа брзо слабеете.

- Advertisement -

Една од главните состојки е грејпфрутот, кој ефикасно ги отстранува токсините, го стимулира метаболизмот и ги согорува маснотиите.

Другите состојки, цимет и ѓумбир, се одговорни за регулирање на нивото на шеќер во крвта и подобар метаболизам преку подобрување на циркулацијата и ефикасно чистење на цревата од насобраните наслаги.

Најдобро е да го пиете овој пијалок пред спиење, бидејќи е најефикасен кога работи ноќе.

Состојки: 2 грејпфрута, половина чаша топла вода, лажица сок од ѓумбир, половина лажичка цимет.

Подготовка: Измешајте ги сите состојки во блендер за да добиете густ сок и вашиот пијалок е подготвен!

Се пие 12 дена, а после тоа следува задолжителна пауза од 3 дена, по што можете да го повторите третманот, доколку ви се допаѓа.

Покрај тоа што ќе ја доведе линијата во ред, овој пијалок ќе ви даде енергија и позитивно ќе влијае на здравјето на целото тело!

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!