ВОЕНА ДИЕТА: Јадете ги овие намирници 3 дена за појадок, ручек и вечера – искуството покажува дека можете да изгубите до 5 килограми

- Advertisement -

ВОЕНА ДИЕТА: Јадете ги овие намирници 3 дена за појадок, ручек и вечера – искуството покажува дека можете да изгубите до 5 килограми.Воената диета е дизајнирана да ви помогне да согорувате масти на најдобар можен начин

Она што многумина ќе ги израдува е информацијата дека диетата не бара вежбање.

Ден 1

- Advertisement -

Појадок: 1 парче тост, 2 лажици путер од кикирики, половина грејпфрут и една шолја кафе или чај.

Ручек: 1 парче тост, половина шолја туна и една шолја чај или кафе.

Вечера: 85 грама секаков вид месо, 1 шолја грашок или боранија, 1 мало јаболко, половина банана и една шолја сладолед од ванила.

Ден 2

Појадок: 1 парче тост, едно варено јајце, половина банана.

Ручек: Едно варено јајце, една шолја урда, 5 солени крекери.

Вечера: 2 виршли без пунџа, една шолја моркови и брокула (половина), половина банана, половина шолја сладолед од ванила.

Ден 3

Појадок: 1 парче сирење, 5 солени крекери и едно јаболко.

Ручек: Едно парче тост, едно јајце како што сакате.

Вечера: една конзерва туна, половина банана, една шолја сладолед од ванила.

Не е дозволено грицкање помеѓу оброците, а дозволено е кафе или зелен чај.

Диетата не треба да се одржува повеќе од 3 дена.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави