ВО ВОДАТА ЗА БРИШЕЊЕ ПОД ДОДАДЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВАЈ ЗАЧИН: Куќата ќе блесне како никогаш досега!

- Advertisement -

ВО ВОДАТА ЗА БРИШЕЊЕ ПОД ДОДАДЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВАЈ ЗАЧИН: Куќата ќе блесне како никогаш досега!Чистите и измиени подови не само што се најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, туку и да создадете пријатна и здрава атмосфера во станот.

Не помалку важна е енергијата на куќата, на која исто така треба периодично да се работи.

Затоа се практикува древниот ритуал на чистење на подовите со сол.

- Advertisement -

Солта ќе направи прашината да исчезне од подот, но ќе обезбеди и добра аура на собата, особено ако е време да се врати мирот, среќата и благосостојбата во куќата.

Зошто треба да ја чистите куќата со сол?

Миењето на подот со додавање обична кујнска сол за чистење на станот или куќата од акумулирана негативна енергија е неопходно кога:

Децата често страдаат од настинки;
Постојано ве мачи несоница или ве вознемируваат соништата;
Растенијата во затворен простор слабо растат или венеат;
Електричните уреди често откажуваат;
Неодамна некој почина во станот;
Секогаш нема доволно пари;
Работите наеднаш исчезнуваат.

Пред да започнете со ритуалот на чистење на подовите со сол, треба да се ослободите од ѓубрето и сите непотребни работи кои го задушуваат просторот.

Правила за чистење на куќата со сол:

Истурете 10 литри вода и 1 лажица обична кујнска сол во кофата. Потоа отворете ги прозорците, бидејќи така ќе се овозможи размена на енергија: лошата енергија излегува, добрата енергија влегува.

Намокрете ја крпата и добро избришете ги подовите. Покрај подовите, можете да ги избришете и полиците, масите, кваките и апаратите што ги имате во куќата.

Купете ја солта што ја користите за чистење специјално за таа намена и никогаш не користете ја за солење храна.

Изведете го овој ритуал барем еднаш месечно.

Последни објави

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро Веројатно сте слушнале за придобивките од сода бикарбона повеќе од еднаш. Многу е ефикасен во...

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните Руслана отсекогаш знаела дека нејзината свекрва Наталија Александровна не ја...

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата Овој џем кој се приготвува од...

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Поврзани објави

error: Content is protected !!