Вработените на Карлеуша добиле специјална „униформа“: Мора да го носат ова додека работат!

- Advertisement -

Познато е дека Јелена е вегетаријанец веќе неколку години, а својата популарност и влијание на социјалните мрежи често ги користи за да им испрати порака на луѓето дека не е во ред да јадат месо.

Поп дивата Јелена Карлеуша живее со своето семејство во прекрасна вила на Дедиње, а ангажираше неколку работници за одржување на ваквиот имот. Жената задолжена за одржување на хигиената во нејзиниот дом е сликана во работна „униформа“, која дефинитивно е неконвенционална.

ПР-от на Јелена, Зоран Бирташевиќ објави фотографија од жена облечена во блуза на која пишува „Не јадам животни“.

- Advertisement -

Во описот на фотографијата, што ја објави на Insta-Story, Зоран напиша:Нови униформи на вработените кај Јелена Карлеуша.

Познато е дека Јелена е вегетаријанец веќе неколку години, а својата популарност и влијание на социјалните мрежи често ги користи за да им испрати порака на луѓето дека не е во ред да јадат месо.

Откако почнав да ја следам „Peta“, престанав да јадам месо и да носам крзно. Тоа е првиот чекор, мал, но е чекор кон подобро човештво. Следното што ќе направам е да најдам начин да избегнам употреба на животинска кожа, да престанам да јадам риба, јајца и млечни производи – напишала на својот профил.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави