Ги извлекува ТОКСИНИТЕ ОД ТЕЛОТО буквално ПРЕКУ НОЌ: Русите го користат овој „лек“ со векови, вие ќе се преродите по само 1 ден

- Advertisement -

Антички лек кој го отстранува заморот, ја чисти крвта и ги отстранува токсините од телото.

Современиот начин на живот, да се биде во затворен простор, недостаток на движење, лоша исхрана, се фактори кои неизбежно го нарушуваат нашето здравје.

Замор, потење, особено ноќе, раздразливост и чувство на тежина не само во нозете, туку и во целото тело се знак дека на нашето тело итно му е потребна детоксикација. Покрај зелениот чај и другите пијалоци кои помагаат во исфрлање на штетните материи од организмот, постои и антички лек чија главна состојка – претпоставувате – е лукот.

- Advertisement -

Многу луѓе ги знаат нејзините лековити својства, а малку луѓе знаат за тоа. Старите Руси велат дека оваа храна моќно го чисти организмот од токсини. И најдобро е да се започне од нозете!

Подгответе ги состојките: сомелете глава лук и кромид, истурете 300 мл врела вода и варете 5-7 минути. Оставете да се излади и процедете. Потопете ја газата во течноста, исцедете ја, потоа ставете ги стапалата и облечете чорапи. Соблечете го завојот следниот ден.Кога ќе ја отстраните газата, ќе видите дека ја сменила бојата.

Овој антички „лек“ го користат Русите стотици години, а како со рака ги отстранува токсините од телото.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави