Голем љубовен и животен хороскоп за Април 2021 – Се ближи вистинската љубов која долго ја чекавте

- Advertisement -

ОВЕН

РАБОТА

Меркур ќе има врска со Плутон на 2 април, што ќе ве направи добро организирани и ефикасни во извршувањето на работните задачи. Ќе бидете во можност да се прилагодите на сè што ќе ви излезе на патот и да ја потенцирате вашата експертиза и вештини, а тоа може да ви донесе пораст на подобри позиции. Ќе имате најголем успех во областа на здравството и во проектите што сте ги испланирале во тајност. Меркур ќе влезе во вашиот знак на 4 април и ќе ве направи снаодливи. Ќе постигнете добра соработка и ќе управувате со тим од луѓе во кои целосно ќе ја оправдате довербата на претпоставените и ќе преземете повисок степен на одговорност. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, поради што ќе бидете склони да се занимавате со матни работи што можат да ви наштетат. Пазете се од озборувања затоа што некои гласини што ќе се шират зад грб ќе доведат до неуспех на некои ваши планови и откажување на важни состаноци. Венера ќе има врска со Јупитер на 10 април, што ќе ви донесе придобивки преку соработка со ИТ секторот, финансиските институции и високообразованите луѓе. Ќе имате добро чувство за инвестицијата што ќе ви се исплати.

- Advertisement -

Квадратот на Венера со Плутон во втората декада на април ве предупредува да избегнувате сомнителни работни места и какви било потези што се незаконски општо, бидејќи тоа може да ви предизвика загуби, па дури и да доведе до пад од позицијата. Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април и бидејќи таму е силна, ќе ви се отворат можности значително да ја подобрите финансиската состојба. Бидете внимателни во справувањето со претпоставените бидејќи ќе наидете на несогласувања и конфликти. Триминот на Марс со Јупитер ќе ви донесе голем успех во преговорите и во областите на сообраќајот, комуникациите и трговијата. Makeе остварите профит работејќи со овие области. Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април, што ќе ви донесе пречки во исполнувањето на роковите и завршувањето на работите.

Невработените Овни ќе имаат поволни можности да добијат работа во финансискиот сектор, како и да започнат сопствен бизнис. Избегнувајте нелегална работа бидејќи нема да ви се исплати.

ЉУБОВАко сте во врска:

Венера со Марс на 6 април внесува поголема динамика во вашата врска со саканата личност, која и двајцата ќе ја пречекате со задоволство затоа што токму тоа ќе ви биде најпотребно за вашата емотивна врска да се одвива непречено. Вашата страст исто така ќе се зголеми. Ќе наидете на несогласувања околу заедничките цели, што може да доведе до конфликти и негативни емоции.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април и ќе ја зголеми вашата потреба да уживате во задоволствата во животот, па затоа ќе поминувате повеќе време во забавни активности со партнерот. Спојот на Меркур со Венера во третата декада од месецот ќе доведе до поотворена комуникација со саканата личност. Entе си доверите нешто интимно едни на други и ќе ја зајакнете довербата.

Ако сте слободни:

Венера во однос на Марс ќе ви донесе личност кон која ќе чувствувате неодолива привлечност. Ќе се разбудат силни страсти помеѓу вас двајца кои ќе доведат до хармонични интимни врски и многу забава и забава за вас двајца. Оваа ситуација ќе ви одговара и нема да инсистирате на влегување во сериозна врска. Во третата деценија од април, Венера ќе направи врска со Уран, што може да означи почеток на слободна врска што ќе ви донесе нови љубовни искуства и ќе ве исполни со задоволство.

Постариот Овен ќе ужива во забавни активности и ќе влезе во слободна врска полна со личност која ќе ужива да ги прави љубоморни. На крајот на месецот, ќе ја прекинете таа врска и ќе започнете авантура со слободоумна личност.

ЗДРАВЈЕ

Преминувањето на Меркур што владее со вашето поле на здравје преку вашиот знак ќе ве направи полни со енергија, во движење и ќе почувствувате зголемена потреба за секојдневни физички активности. Ова ќе ја зајакне вашата кондиција и имунитет и ќе го направи вашето здравје стабилно. Ќе уживате да поминувате повеќе време во природа на свеж воздух. Вашата отпорност на стрес ќе биде зголемена.

Вашата диета треба да содржи храна калорична и полна со витамини. Од овошје, јадете авокадо, киви, ананас и суви смокви. Од зеленчук, правите чорби од грашок, спанаќ, варен компир и супа од зеленчук со моркови, јаглици и колераби. Од пилешко јадете пилешко и риба. За да додадете во оброците, земете мед, алги и пијте сок од лимон.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 6, 15, 19, 24

БИК

РАБОТА

Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе ве натера да се посветите на тајните планови, преговори зад затворени врати и изнаоѓање начини да ја престигнете конкуренцијата и да ги избегнете стапиците на тајните непријатели. Moreе имате поголем успех ако се занимавате со здравје. Венера со Марс ќе ви овозможи да ја зголемите финансиската состојба благодарение на тајните резерви и инвестициите во области што можат да ви донесат предност во кариерата, а кои вашата професија сè уште не е доволно развиена. Е имате поддршка од претпоставените. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ве предупредува на тешкотии со соработниците за пари. Еден од вашите соработници може да се обиде да ве измами или да се обиде да добие лична корист со финансиски махинации, што може да доведе до загуби, но и сериозни конфликти во деловните односи. Венера со Јупитер на почетокот на втората декада од април ќе ви донесе значителна поддршка од невидливи извори што би можеле да ви овозможат да напредувате во кариерата, голем успех во постигнување важни цели и поголема заработка од очекуваната. Ќе бидете ефикасни во финансиските потези.

Венера ќе влезе во вашиот знак каде што е на седиштето на 14 април, што ќе ви овозможи да ги покажете вашите работни квалитети на најдобар начин. Ќе се истакнете на работни места поврзани со убавина, исхрана, управување и услуги. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе ви донесе можности да остварите големи профити преку инвестиции во нови области, ИТ индустријата и современите технологии. Меркур и Сонцето ќе влезат во вашиот знак на 19 април. Ќе бидете добро организирани и вашите лидерски способности и лични квалитети ќе дојдат до израз Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април и бидејќи е во опаѓање, ќе наидете на потешкотии во комуникацијата, сообраќајот и трговијата. Овие области ќе бараат многу напор од вас.

Невработените Бикови ќе добијат поволни можности за вработување во областа на здравството, финансиите, економијата и правото. Лесно ќе најдете хонорарни работни места во областите на услугите.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера со Марс во првата декада од април ќе ви овозможи поинтимни моменти со саканата личност. Вашите страсти ќе бидат засилени на задоволство на вашиот партнер. Марс ќе направи квадрат со Нептун и ќе ви донесе конфликти со партнерот затоа што повеќе внимание ќе им посветувате на пријателите под изговор дека имате премногу работа. Избегнувајте неискреност.

Марс ќе направи тромак со Јупитер во втората половина на април и ќе ве мотивира да ги вложите сите расположиви ресурси во постигнување на заеднички цели, што ќе ги подобри односите со саканата личност. Ќе се разберете добро и ќе имате искрени и отворени разговори. Марс влегува во знакот на рак во третата декада од април и ви носи тешкотии во договорите.

Ако сте слободни:

Првата декада од април ви носи возбудлива авантура со личност која силно ќе ве привлече на првиот состанок и на чиј шарм нема да можете да одолеете. Ќе уживате во интимни врски, но тоа ќе трае кратко, бидејќи наскоро ќе откриете дека вашиот нов партнер ве изневерува и одржува врски со уште неколку луѓе. Ќе ја прекинете оваа врска и во втората половина на април ќе запознаете некој нов со кого ќе започнете да се гледате, но ќе видите дека мислите поинаку, што ќе ви пречи во комуникацијата и договорите.

Постарите Бикови ќе бидат вовлечени во врска која ќе биде обвинета, но истовремено ќе им донесе непријатни сцени во вид на љубоморни испади и лаги. Нема да влезете во врска, но нема да прекинете да гледате и да имате интимна врска со таа личност.

ЗДРАВЈЕ

Ќе почувствувате зголемена енергија и потреба за спортски активности, но исто така ќе бидете склони кон исцрпеност и претерување. Важно е да се избегне претерување со задоволствата во животот, бидејќи тоа може негативно да влијае на вашето целокупно здравје. Во втората половина на април, потребно е повеќе да се одморите и да се практикува психофизичка релаксација.

Вашата диета треба да содржи храна која е основна бидејќи на вашето тело ќе му треба рамнотежа. Од зеленчук, јадете спанаќ, кељ, целер и ротквица. Од житарки подгответе соја и пченични никулци. Од овошјето, јадете банани, авокадо, суви смокви и пијте сок од лимета разредена со вода. Јадете пилешки црн дроб од храна од животинско потекло.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

3, 10, 16, 18, 22

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА

Меркур ќе има врска со Плутон на 2 април и ќе ги зголеми вашите платни трансакции. Лесно ќе најдете ефективни начини за решавање на комплицирани ситуации на работа и вашиот ум ќе биде остар и продорен, што ќе ви донесе успех во преговори, трговија и справување со технички работи во рамките на бизнисот со кој се занимавате. После тоа, на 4 април, Меркур влегува во знакот на Овен и ви носи подобра координација со соработниците. Ќе можете да заземете водечка позиција во тимска работа. Ќе имате корист од соработката со компании кои се занимаваат со транспорт, управување, логистика и комуникации. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ќе ве направи склони кон пропусти и погрешни потези. Вие нема да можете јасно да ги видите важните факти, затоа е важно да не правите ненадејни потези, ниту да бидете тврдоглави. Избегнувајте конфликти на работа, особено со претпоставените. Венера со Јупитер во втората декада на април ќе ви донесе поддршка од експерти и соработници, што ќе ви овозможи да ги постигнете планираните цели и да остварите поголема заработка од очекуваната. Ќе бидете креативни и снаодливи.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април и ќе ви овозможи да лансирате нешто што сте го подготвиле во тајност. Ќе имате подобар увид со кого можете да постигнете заемно корисна соработка и кога треба да ја избегнете. Ќе имате поголем успех ако се занимавате со здравје и дизајн. Триминот на Марс со Јупитер ќе ви овозможи да ги подобрите работните вештини и да направите потег што може да ви донесе напредување во кариерата. Бидете внимателни во управувањето со пари и избегнувајте позајмување. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април, што ќе ви овозможи да ги отстраните препреките и да откриете интриги околу вас. На овој начин ќе избегнете стапици и ќе ја забрзате реализацијата на плановите. Марс ќе влезе во Рак на 23 април и ќе доведе до потежок прилив на пари.

Невработените Близнаци ќе имаат можност да бидат вработени во областа на здравството, услугите, комуникациите, администрацијата и управувањето. Yourе биде потребна вашата вештина во решавање на комплицирани задачи.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера ќе има врска со Јупитер на 10 април и ќе ви донесе време со пријателите, патувања со саканата личност и убави заеднички моменти каде ќе можете целосно да се посветите едни на други. Сонцето со Јупитер ќе разбуди доблести во вас и ќе му овозможите на вашата сакана најдобриот дел од себе, поддршка и иницијатива за заеднички активности и забава.

Марс и Меркур ќе направат хармонични аспекти со Јупитер во втората половина на април, што ќе ве мотивира да внесете поголема страст и динамика во вашата емотивна врска, на задоволство на вашата сакана. Ќе имате конструктивни предлози како да ја подобрите вашата врска, што вашиот партнер ќе го прифати. Ќе разберете сè добро и ќе се фокусирате на постигнување на заеднички цели.

Ако сте слободни:

Во текот на април, ќе ви биде дадена можност да запознаете личност со која би можеле да влезете во хармоничен емотивен однос. Вашиот потенцијален партнер доаѓа од далеку или ќе се сретнете преку социјални мрежи или страници за состаноци. Од самиот почеток, ќе забележите дека добро се разбирате, дека можете отворено да зборувате за сè и да споделувате заеднички интереси. Претежно ќе се согласите за потребата од движење и разговор. Ќе започнете бесплатна врска на далечина до крајот на месецот.

Постарите Близнаци ќе започнат интензивен контакт со личност што ја запознале преку заеднички пријател кој не живее на исто место. Ќе поминете заедно еден викенд што ќе ве зближи и ќе започнете врска што ќе биде бесплатна.

ЗДРАВЈЕ

Квадратот на Марс со Нептун во првата половина на април ќе ве направи подложни на воспаленија и инфекции. Преземете превентивни мерки практикувајќи здрава исхрана и повеќе одмарајќи. Втората половина на април ви носи подобро здравје, но како што Марс влегува во знакот на рак каде е слаб, вашиот имунитет ќе биде послаб. Одржувајте форма во форма со полесни вежби.

Вашата диета треба да содржи храна богата со витамини и која содржи супстанции кои го чистат организмот од штетни материи. Земете зеленчук, спанаќ и леќа. Од овошје, јадете јаболка, калинки и боровинки. Користете алги, полен од пчели и какао како додаток во исхраната. Земете витамини А, Ц и Е од витамини. Избегнувајте брза храна.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

3, 7, 12, 18, 24

РАК

РАБОТА

Меркур ќе влезе во знакот на Овен и вашето поле на работа и кариера на 4 април. Ќе започнете со планирање и организирање нови работни задачи и проекти. Ќе успеете во сè што е поврзано со комуникациите, сообраќајот и трговијата. Вашата прилагодливост, работни вештини и снаодливост ќе ви овозможат да ги постигнете повеќето од планираните цели. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април. Ќе се соочите со интриги кои лесно можат да ја нарушат вашата репутација. Избегнувајте ненадејни потези и влегување во матни работи. Венера со Јупитер ќе го подобри вашиот платен промет и ќе можете да остварите профит преку областите на дизајнот, убавината, како и преку законот и администрацијата. Бидете внимателни во јавните работи бидејќи на ова поле може да има компликации и несогласувања со претпоставените поради предизвикувачките аспекти на Венера и Сонцето со Плутон. Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април, каде што е силна и ќе придонесе за градење заемно корисни и добивки на односи за соработка. Ќе имате добро чувство за потребите на вашите клиенти и ќе бидете успешни во секој вид тимска работа.

Марс ќе направи тронка со Јупитер на 17 април и ќе ви овозможи да одвоите дел од заработката за резерви за покривање кризни ситуации и да вложите дел од парите во решенија што ќе ја минимизираат можноста за компликации во областа на плаќањето операции. Спојот на Меркур и Сонцето во вашето поле на работа ќе ви отвори можност да станете во подобра позиција благодарение на вашите организациски вештини. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април. Ќе се вклучите во тимска работа и ќе најдете нови сигурни соработници. Марс ќе влезе во вашиот знак на 23 април, каде паѓа, што ве предупредува да избегнувате избрзани потези. Ќе почувствувате потреба да го потенцирате вашиот авторитет, но ќе бидете склони да претерувате.

Невработените ракови ќе мора да работат напорно за да најдат соодветна работа. Ќе има најголем успех во областа на финансиите, администрацијата, енергетиката и градежништвото.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Меркур со Сатурн во првата половина на април ќе ви донесе договор со вашиот партнер за заеднички цели. Ќе се разберете добро и ќе барате решенија како да ги надминете ситуациите што внесуваат напнатост и тешкотии во вашата врска. Треба да бидете искрени и да му дадете јасно до знаење на вашата сакана што ве мачи во вашата врска. Тоа ќе ви донесе стабилност.

Меркур ќе направи врска со Јупитер и Марс во втората половина на април и ќе ви донесе повеќе време за интимни моменти со саканата личност што ќе ви овозможи да се вклучите носејќи нешто ново во вашата врска. Тоа ќе ви донесе поголема хармонија и разбирање. Квадратот на Меркур со Плутон ќе доведе до различни ставови за заедничките цели и ќе бара компромис.

Ако сте слободни:

Потребен ви е некој со кого ќе можете да постигнете искрена комуникација, добро разбирање и со кого ќе можете да работите на постигнување заеднички цели. Можете да запознаете такво лице преку деловни активности и контакти. Обрни внимание на некој кој е секогаш корисен и кој има силно чувство на одговорност. Бидете внимателни да не донесувате избрзани одлуки и да не ве обземаат страсти. Можете да започнете врска неочекувано во третата декада од април, но нема да биде лесно да ја одржите.

Нешто постарите Ракови се среќаваат со личност со која ќе соработуваат на заеднички проект и која првично ќе биде пријателска кон нив, но подоцна ќе има меѓусебно сочувство. Авантурата е лесно можна, но не влегување во врска.

ЗДРАВЈЕ

Вашето здравје ќе биде стабилно во текот на април. Ќе имате само чувствителни дишни патишта и зглобови, но без сериозни нарушувања. Ќе уживате да поминувате повеќе време на места каде што е чист воздухот, затоа ве советуваат да одите на патувања во природа, дневни прошетки и психофизичка релаксација. Вашето тело најмногу ќе ужива во вежбање јога вежби, заедно со вежби за дишење.

Вашата диета треба да содржи храна која е во основа основна за да се постигне рамнотежа во организмот. Од зеленчук, јадете грашок, брокула, морков, колера и направете сокови од зеленчук. Од овошјето, ќе уживате во нектарини, ананас, јаболка и киви. Земете маслинки, мед, минерална вода, сода бикарбона и сок од лимон како додаток во исхраната. Избегнувајте слатки.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

5, 8, 17, 20, 23

ЛАВ

РАБОТА

Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе започнете да правите планови за проширување на бизнисот. Ова може да биде поврзано со проширување на асортиманот на вашата стока ако се занимавате со трговија или со воведување нови услуги. Венера со Марс ќе ви овозможи да постигнете подобра соработка со компании кои се занимаваат со инженерство, производство и технолошки полиња. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ќе ви донесе тешкотии во областа на платниот промет, што негативно ќе влијае на односите со претпоставените, луѓето од властите и компаниите со кои соработувате во смисла на логистика. Избегнувајте преземање дополнителен долг. Венера со Јупитер ќе ви донесе поддршка од експерти во форма на совет како да ги надминете финансиските тешкотии. Ќе имате успех во јавноста и ќе можете да склучите заемно корисен договор со странска компанија. Бидете внимателни во областа на услугите бидејќи има потешкотии поради пропусти што не сте ги забележале на време. Во справувањето со претпоставените, ќе ги надминете тешкотиите и ќе добиете целосна поддршка.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април, каде што е силна и ќе ви даде добро чувство за безбедни потези што ќе ви гарантираат успех и стабилност во бизнисот. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе придонесе за побрзо и поефикасно постигнување на целите во соработка со деловни партнери. Вашите работни вештини ќе се бараат во групните напори, како и чувството за лидерство. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе ги зајакнат вашите организациски вештини, професионални вештини и авторитет во областа со која се занимавате. Ќе ви бидат дадени можности за напредување во кариерата. На 23 април Марс ќе влезе во знакот на рак каде е слаб, што ве предупредува да пазете се од интригите на тајните непријатели и да не се занимавате со области во кои немате искуство.

Невработените лавови ќе добијат поволни шанси да добијат работа во областите на јавното, судството, економијата, администрацијата и услугите. Ќе бидат потребни вашите лидерски вештини.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

На 10 април, Венера ќе оствари врска со Јупитер која ќе помине низ вашето поле на љубов и ќе ви донесе долгоочекуваната хармонија и поддршка во вашата врска со саканата личност. Викендот ќе го поминете заедно на патување или патување до место каде што ќе можете да бидете посветени еден на друг, што ќе ве исполни со задоволство. Ќе си дадете едни на други искрени чувства.

Триницата на Марс со Јупитер во втората половина на април ќе ви донесе интензивно дружење со заеднички пријатели и преку заеднички активности во кои ќе уживате вашиот партнер и вие. Ќе имате добро чувство за потребите на вашата сакана и ќе бидете полни со иницијативи за влевање доверба и сигурност на вашиот партнер. Ќе исполните една желба и ветување на вашата сакана.

Ако сте слободни:

На почетокот на втората декада од април, ќе запознаете личност која на првиот состанок неодоливо ќе ве привлече со своите лични квалитети. На почетокот, ќе вежбате некои заеднички излегувања и секојдневна комуникација. Ќе дознаете како ве интересираат слични теми и сè добро ќе разберете. Ќе ве поврзат повеќе заеднички пријатели. Ќе бидете отворени за слободна врска што ќе започне во третата декада од април. Постои можност вашата врска да стане сериозна со текот на времето.

Нешто постарите Лавови ќе уживаат во дружење и забава и нема да бидат заинтересирани за врзување. Ќе ви се допадне личност која е од динамична природа и интелектуален тип и со која ќе влезете во авантура без обврски. Ве чека добра забава и блискост.

ЗДРАВЈЕ

Вашето здравје ќе биде претежно стабилно. За да ги одржувате вашето здравје и фитнес во добра форма, треба често да излегувате во природа и да престојувате на места каде што воздухот е чист што е можно повеќе. Ако често немате можност да излегувате во природа, би било добро да останете во простории со добра вентилација. Вежбајте секојдневно пешачење и вежби за ‘рбет.

Вашата диета треба да содржи висококалорична храна и хранливи материи. Од зеленчук, јадете компири, моркови, јаглики, целер, колбраби, цвекло, кромид и ротквица. Од овошјето, ќе уживате во ананас, мандарина, урми и суви смокви. Земете јогурт, пченични снегулки, интегрален леб и ориз, како и риба и пилешко. Избегнувајте слатки и брза храна.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 7, 13, 18, 22

ДЕВИЦА

РАБОТА

Меркур ќе создаде врска со Плутон на 2 април и ќе ви донесе подобри услови за работа со клиенти. Ќе можете да се прилагодите на моменталните околности и да постигнете успех ако се занимавате со области на забава, образование или дизајн. Меркур ќе влезе во знакот Овен на 4 април и ќе ви овозможи подобро организирање и планирање во областа на платниот промет, што ќе ја зголеми вашата заработка. Венера со Марс ќе ви овозможи да направите дополнителни инвестиции во приоритетни работни задачи и проекти бидејќи ќе можете да ги соберете потребните средства благодарение на вашата навременост, ефикасност и добро чувство за освојување деловни потези. Ве чека успех во областа на технологијата, индустријата и управувањето. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ве предупредува да бидете претпазливи на јавни настапи и да избегнувате избрзани потези во односите со деловните партнери. Во некои заеднички проекти, ќе има нејаснотии во однос на распределбата на одговорностите. Избегнувајте склучување нови договори и партнерства. Венера со Јупитер ќе ви донесе придобивки и успех во областа на услугите.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април, каде што е со седиште, и ќе ги насочи вашите напори да добиете материјална поддршка од сигурни извори. Ќе постигнете подобра соработка со странски компании и финансиски институции. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе ви донесе можност за напредување во кариерата благодарение на вашата работна ефикасност и стручност. Успехот ве чека преку едукативни услуги и преку услуги. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе започнат преговори со инвеститорите. Ќе добиете поддршка и поголема доверба од претпоставените. Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април, за што ќе треба многу напор за да може да функционира како тим. Ќе имате потешкотии во соработката.

На невработените Девици ќе им се даде можност да добијат работа во услужните области, особено ако се експерти за сервисирање на механички уреди. Можете исто така да се вработите ако се занимавате со градежни работи.

ЉУБОВАко сте во врска:

Венера со Јупитер ќе ви донесе поголема хармонија во односот со вашиот партнер во првата половина на април, а ќе можете да ја подобрите вашата врска со тоа што ќе бидете поотворени кон потребите и предлозите на вашата сакана. Ќе бидете подготвени да дадете поддршка и да покажете поголема иницијатива. Ќе го обезбедите најдоброто од себе, и емоционално и докажувајќи ги зборовите на дело.

Втората половина на април ќе се покаже продуктивна за постигнување заеднички планови и цели, благодарение на троинството на Марс со Јупитер. Вашиот партнер и вие ќе се согласувате одлично во сè и ќе бидете успешни во сè каде ќе ги здружите силите. Овој период е погоден за планирање, уредување, разубавување на заедничкиот простор и ќе имате повеќе време за интимни моменти.

Ако сте слободни:

Април ви носи многу забава и состаноци со луѓе кои ќе ве привлечат со своите лични квалитети, веселост, енергија за возење и емотивна топлина. Од неколкуте луѓе што ќе ги сретнете, ќе се издвои една со која ќе започнете спонтано да се гледате и да поминувате време во пријатни разговори и заеднички активности, без план да добиете емотивна врска. Во втората половина на месецот ќе има спонтани меѓусебни симпатии и чувства. Ќе бидете среќни и исполнети.

Малку постарите Девици ќе ја исполнат желбата да запознаат личност со која ќе можат да се занимаваат со заеднички активности и истовремено да бидат во емотивна врска. Ќе имате некој со вас со кого ќе можете постојано да бидете заедно и да уживате во сè.

ЗДРАВЈЕ

Вашето здравје ќе биде во голема мерка стабилно во текот на април и ќе бидете во движење повеќе од вообичаено. Ќе ви биде пријатно да се занимавате со рекреативни физички активности и да го поминувате слободното време во природа. Би било препорачливо да се избегне подолг престој во загадениот воздух. Наместо тоа, добро би ви дошло патување до планините или местата со многу зеленило.

Вашата диета треба да вклучува храна што лесно се вари и истовремено е калорична. Потребни ви се што повеќе свеж зеленчук, како што се зелена салата, млад кромид, моркови, ротквица, спанаќ и тиквички. Јадете урми, мандарини и ананас од овошје. Земете јогурт и цели зрна за појадок. Јадете риба неколку пати неделно. Избегнувајте алкохолни пијалоци.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 9, 14, 20, 25

ВАГА

РАБОТАТА

Меркур ќе воспостави врска со Плутон на 2 април и ќе ви овозможи да ги завршите приоритетните задачи во закажаната временска рамка што ќе бара да бидете прецизни и високо ефикасни. Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април, што ќе ви донесе многу состаноци со деловни партнери, преговори за нови заеднички проекти и планови поврзани со јавни површини. Венера со Марс ќе вклучи странски партнери во овие преговори, како и поединци на позиции кои ќе бидат подготвени да ви дадат помош и поддршка. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ве предупредува да избегнувате ризичен бизнис и соработка со луѓе кои ви се чини сомнителни. Ќе наидете на потешкотии ако се занимавате со транспортни услуги. Венера со Јупитер ќе ви донесе успех во областа на публицитет и напредок во развојот на проекти поврзани со дизајнот или креативната работа. Успехот ве очекува доколку се занимавате со образование, забава и угостителство. Поради големиот обем на работа, нема да можете навремено да запазувате некои рокови, но тоа нема да ви наштети бидејќи ќе ги надоместите.

Венера ќе влезе во знакот на Бик каде што се базира на 14 април и ќе ви овозможи да постигнете подобри и стабилни трансакции со плаќање. Ќе имате добро чувство за победа на финансиски потези и трансакции. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе ве мотивира да ги подобрите своите работни вештини преку некаков вид на професионален развој. Да знаете како да користите модерни технологии во секојдневната пракса, ќе ви значи многу. Меркур и Венера ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе ве направат добро организирани во финансискиот менаџмент, што ќе ви донесе поголеми придобивки отколку што се очекуваше. Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април, каде е слаб. Бидејќи тоа е исто така ваше поле на работа и кариера, ќе бидете соочени со големи предизвици и напорна работа.

Невработените Ваги ќе можат да добијат работни места во областите на јавност, правда, услуги, образование и финансии. Вашите организациски вештини ќе бидат најбарани.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера со Марс во првата декада од април ќе ви донесе можност да одите на викенд патување со партнер каде ќе можете целосно да се посветите еден на друг и да уживате во интимност. Вашата страст ќе биде зголемена, што ќе одговара на вашиот партнер. Венера со Јупитер ќе ви донесе заедничка забава и размена на искрени чувства.

Квадратот Марс со Нептун ќе ве направи недоверлив и склон да го идеализирате партнерот, да имате големи очекувања, што ќе доведе до привремени разочарувања. Во втората половина на април, Марс ќе направи тромак со Јупитер, што ќе ви донесе заеднички активности со саканата личност кои ќе ве зближат и ќе внесат хармонија во вашата врска. Ќе бидете поддршка еден на друг.

Ако сте слободни:

Личноста која ве привлекува подолго време ќе се однесува незаинтересирано, што ќе делува предизвикувачки на вас и ќе вложите повеќе напори да го привлечете нивното внимание. Ќе се разочарате кога ќе сфатите дека вашите желби нема да бидат исполнети и ќе се повлечете. После тоа, ќе се сретнете со некој што ќе ви пријде отворено и ќе ве оддалечи од состојба на тага и незадоволство. По пријатен и динамичен викенд што ќе го поминете заедно во втората половина на април, ќе започнете хармонична емотивна врска.

Постарите Ваги ќе бидат привлечени од личноста со која ќе започнат тајна врска, но тоа ќе се претвори во кратка авантура што нема да ги направи среќни, па ќе ја прекинат оваа врска. Во третата декада од април, ќе започнете да гледате личност со слични интереси.

ЗДРАВЈЕ

Првата половина на април ви носи чувствително и променливо здравје. Вашите респираторни органи ќе бидат чувствителни, можна е слаба циркулација и вирусна инфекција придружена со треска. Во втората половина на април, ќе се чувствувате подобро и вашата состојба ќе се подобри. Ќе уживате да поминувате повеќе време во природа и да вежбате рекреативни физички вежби.

Вашата диета треба да содржи храна која е средно калорична и полна со витамини, за да го зајакнете имунитетот. Од зеленчук, јадете се што е свежо и сезонско, како што се моркови, кромид, ротквица, но и леќа, грашок и брокула. Од овошјето, ќе уживате во банани, јаболка, киви и урми. Јадете риба, месо и млечни производи во умерени количини. Избегнувајте деликатеси од месо.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 8, 11, 16, 23

ШКОРПИЈА

РАБОТА

Меркур ќе формира врска со Плутон на 2 април и ќе ви овозможи успешно да ги завршите преговорите за нови проекти, во кои ќе покажете завидни преговарачки вештини, прилагодливост, снаодливост и можност да извлечете големи придобивки за себе. Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе ве насочи да се вклучите во воведување нови услуги во рамките на вашиот бизнис. Ќе успеете во рекламните услуги, како и во работата на разни центри за повици и услуги за поддршка на клиенти. Венера ќе оствари врска со Марс и ќе ви даде добро чувство како да им пристапите на корисниците на вашите услуги за да бидат задоволни, што ќе привлече позадоволни корисници и ќе ви донесе поголема заработка од очекуваната. Марс на 9 април ќе направи квадрат со Нептун, кој ве предупредува да избегнувате деловни и финансиски ризици бидејќи тоа може да ви предизвика загуби. Ќе наидете на финансиски потешкотии ако се занимавате со забава, образование, циркулација на пари или дизајн. Венера со Јупитер дополнително ќе го подобри салдото на вашата сметка благодарение на фактот дека навремено ќе ги исполните сите рокови.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април каде е силна и ќе ви овозможи да ги подобрите и зајакнете односите со деловните партнери, да започнете нови партнерства и да склучите договори што ќе се покажат како добитна комбинација во иднина. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април, што ќе ви овозможи да соберете средства што ќе можете да ги инвестирате во набавка на нови средства за работа. Ве очекува голем успех доколку работите во ИТ секторот, ако имате приватен бизнис или сте програмер или економист по професија. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе ви донесат корисно партнерство со една личност на висока позиција. Влегувањето на Марс во знакот на рак на 23 април ќе ви ја отежне соработката со странски партнери.

Невработените Шкорпии ќе имаат добри шанси да добијат ново работно место во областа на услугите, особено ако по природа се комуникативни. Слободните работни места исто така ќе се покажат профитабилни.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера со Марс на почетокот на април ќе ја зголеми вашата страст, што ќе му угоди на вашиот партнер бидејќи ќе имате поголема волја за заеднички интимни моменти и ќе можете да го поддржите вашиот партнер и да преземете нешто. Квадратот на Венера со Плутон ќе доведе до прекумерни страсти и ќе предизвика посесивни и jeубоморни испади. Избегнувајте кавги и конфликти.

Венера на 14 април ќе влезе во знакот на Бик и вашето поле на убов, што ќе ви донесе стабилност и хармонија во емотивната врска. Во третата деценија ќе донесете нешто ново во вашата врска со саканата личност, што уште повеќе ќе придонесе за интимност, но во исто време ќе наидете на минливо ладење и сомневање поради квадратот на Венера со Сатурн. Наскоро ќе ги надминете тешкотиите.

Ако сте слободни:

Почетокот на април ви носи средба со личност која ќе ве привлече физички и со која ќе имате страсна интимна врска без обврски, што целосно ќе ви одговара. Овој тип на врска може да трае долго, но нема да планирате ништо сериозно затоа што сè уште не сте подготвени да се врзете без вашиот партнер да биде личност која сака стабилна и долга врска. Третата декада од април ќе ви донесе преиспитување на вашите чувства. Ќе сфатите дека сè уште не сте надминале некои разочарувања од минатото.

Постарите Шкорпии ќе поминат време со личност што ја гледаат повремено, и со која одеднаш ќе станат блиски. Спонтано ќе започнете интимна врска, но засега ќе останете на неа. Авантурата ќе ви одговара повеќе отколку да влезете во врска.

ЗДРАВЈЕ

Вашето здравје ќе биде претежно стабилно во текот на април, а имунитетот и кондицијата ќе бидат на потребното ниво. Би било корисно слободното време да го поминете во природа и да вежбате дневни прошетки и рекреативни физички вежби. Велосипедизам, фитнес вежби или јога се вистинскиот избор за вас и ќе придонесат за вашето здравје во целосна форма во текот на овој месец.

Вашата диета треба да се состои од храна која во основа е основна, а тоа се зеленчук, јаглики, краставици, пршута, модар патлиџан, праз и ротквица. Од овошјето, ќе уживате во смокви, манго и папаја. Користете маслинки, алги и мед како додаток во исхраната. Од житарки, јадете просо, леќата, семе од сусам и соја. Потребен ви е јогурт. Избегнувајте месо.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

6, 11, 15, 20, 24

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА

Меркур ќе има врска со Плутон на почетокот на април и ќе ви овозможи да бидете добро организирани и навреме да ги завршите вашите приоритетни работни задачи, што ќе ви донесе придобивки и ќе го подобри салдото на вашата сметка. Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе ви донесе нови идеи како да направите повеќе од она што го сакате во вашата деловна активност, а во исто време да можете да напредувате во кариерата и да заработувате добро. Ќе започнете да ги развивате овие идеи и полека ќе ги практикувате во пракса. Венера со Марс ќе ви овозможи да ги подобрите односите со деловните партнери и да бидете поефикасни во заедничката работа. Успехот ве очекува доколку се занимавате со образование, забава, креативна работа или угостителство. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април и ќе ви донесе тешкотии ако се занимавате со јавна работа. Ќе наидете на нејаснотии во односите со деловните партнери што ќе ве принудат да одложите некои рокови, а тоа може да ви наштети. Венера со Јупитер ќе ви донесе среќни околности во преговорите и ќе можете да постигнете успех и голема заработка во областите на комуникациите.

Венера ќе влезе во знакот на Бик каде што се базира на 14 април и ќе ви донесе поволни можности за подобрување на вашиот сектор и услуга. Ќе успеете ако се занимавате со услуги за убавина и дизајн. Бидете внимателни во финансискиот менаџмент. На тоа поле, ќе наидете на несогласувања со претпоставените. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе ви овозможи да напредувате и да заработувате подобро на работни места поврзани со јавноста, модерната технологија, трговијата и инженерството. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе ви ја донесат поддршката од претпоставените за да ги реализирате вашите планови во областа на услугите. Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април, што ќе ви донесе потешкотии во трансакциите за плаќање. Избегнувајте позајмување и вршење големи трансакции.

Невработените Стрелци ќе имаат поволни можности да бидат вработени во областите на услуги, комуникации, трговија и јавни работи каде што е потребна вештина за работа со клиенти.

ЉУБОВАко сте во врска:

Влегувањето на Меркур во знакот Овен на почетокот на април ќе ви донесе позабава и многу динамика што ќе ве задоволи и вас и вашиот партнер. Ќе си дадете позитивно охрабрување. Ќе разговарате за сериозни теми и долгорочни заеднички планови. Ќе се разберете добро и многу добро ќе се согласите. Вие ќе го почитувате договорот.

Во втората половина на април, Меркур ќе направи спој со Сонцето, што ќе ви овозможи да надминете некои несогласувања и недоразбирања од претходно, да видите појасно што сакате во вашата врска, што очекувате од вашиот партнер, а потоа ќе обидете се да го постигнете тоа. Ќе внесете нешто ново во вашата врска, што ќе придонесе за подобар договор и ориентација кон нови заеднички цели.

Ако сте слободни:

Почетокот на април ви носи познаник на личност која е динамична, авантуристичка, постојано во движење и полна со енергија и со страствена природа. Ќе има меѓусебни симпатии помеѓу вас и ќе започнете да се гледате, да излегувате и наскоро ќе влезете во интимни односи. Вашиот нов партнер ќе има многу позитивно влијание врз вас и ќе ве придвижи кон конструктивна акција. Бидејќи и вие сте огнени по природа, ќе ви биде лесно да бидете во чекор со саканата личност и да се придвижувате едни со други.

Малку постарите Стрелци ќе бидат отворени за авантури и нема да инсистираат на сериозна врска. Ќе запознаете личност која ќе биде токму она што ви треба во моментот, а тоа е некој со кого ќе можете да се движите, да имате заеднички активности и страст.

ЗДРАВЈЕ

Стабилно и добро здравје ве чека во текот на април. Ќе вежбате превентивни мерки, ќе бидете физички активни и полни со позитивна енергија, што ќе ви даде отпорност на стрес. Можни се само мали и минливи нарушувања поврзани со хормони или алергиски реакции на цветни, но со помал интензитет. Бидете што е можно повеќе на места со чист воздух.

Вашата диета треба да содржи храна што содржи антиоксиданти. Од овошјето, треба да земете суво грозје, боровинки, јагоди, авокадо и портокали. Од зеленчук подгответе јадења со лук, спанаќ, брокула, грав, компир и зелка. Јадете тофу сирење од млечни производи. Земете алги од додатоци на храна. Пијте повеќе вода.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

4, 11, 16, 20, 25

ЈАРЕЦ

РАБОТА

Меркур прави врска со Плутон на почетокот на април и ви носи успешни аранжмани за нови работни задачи. Ќе бидете снаодливи и прилагодливи на околностите, што ќе го забрза остварувањето на вашите зацртани цели. Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе ве упати подобро да се организирате околу роковите. Успехот ве очекува ако сте занимавале со приватен бизнис и ако работите од дома, како и ако сте ангажирани во областа на енергијата. Венера со Марс ќе ви донесе повеќе клиенти и корисници доколку се занимавате со услуги за убавина затоа што ќе имате добро чувство за нивните потреби. Марс ќе направи квадрат со Нептун на 9 април, што ќе ви донесе тешкотии во преговорите и одложувања доколку се занимавате со транспорт и сообраќај, здравство и трговија. Ќе наидете на чести недоразбирања во односите со клиентите. Ќе бидете склони кон грешки во планирањето. Венера со Јупитер ќе ви донесе профит доколку сте ангажирани во трансакции со недвижнини и преку инвестиции во недвижнини и средства за работа. Ќе бидете принудени да одложите некои рокови заради ваши пропусти, што ќе предизвика незадоволство на клиентите.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април, каде што е силна и ќе ви донесе можност да завршите работа во која истовремено наоѓате задоволство и каде ќе можете да ги користите вашите креативни способности. Успехот ве очекува доколку се занимавате со едукација или забава. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април, што ќе ви овозможи значително да ја зголемите заработката, обидувајќи се да ја подобрите понудата на услуги. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април и ќе ви донесат поволни услови за започнување нови креативни проекти во кои ќе имате поддршка од нарачаните. Марс ќе влезе во знакот на рак на 23 април, каде е слаб и ќе ви донесе големи предизвици и тешкотии во областа на односите со јавноста и во односите со деловните партнери.

Невработените Јарци ќе добијат шанса да се вработат во областа на забава, угостителство, образование и трговија. Ќе можете да започнете сопствен бизнис доколку имате план.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ќе покажете поголем интерес за плановите на вашиот партнер и ќе се согласите со предлозите за уредување на заеднички дом, во кој ќе учествувате заедно. Слободното време за викенд ќе го искористите заедно во природа, каде ќе можете барем малку да тргнете од секојдневните обврски и сè што ве оптеретува. Ќе го посветите тоа време едни на други и ќе се опуштите.

Третата декада од април ви носи позабава и дружење со заеднички пријатели. Спојот на Венера со Уран ќе ви овозможи да внесете нешто ново во вашата врска со вашиот партнер, да примените повеќе квалитети во вашиот пристап, како и да пронајдете нови заеднички интереси. Ќе му дадете на вашата сакана повеќе чувства, што ќе биде позитивна промена во вашиот пристап.

Ако сте слободни:

Првата половина на април ви носи помалку активности и излети. Ќе поминете повеќе време дома, а контакти ќе имате претежно преку социјалните мрежи. Ќе уживате во повлекување и намалување на контактот со другите. Од средината на април, со влегувањето на Венера во знакот на Бик, ќе започнете да излегувате повеќе и ќе бидете полни со позитивна енергија, расположени за забава. Ќе запознаете личност со која ќе најдете многу заеднички работи, ќе се заљубите и ќе започнете врска што може да стане сериозна и долга.

Нешто постарите Јарци ќе запознаат личност преку близок пријател, со кого првично ќе водат интересни разговори, ќе одат на заеднички патувања и спортски активности и ќе започнат возбудлива авантура во третата декада од април. Ќе бидете задоволни.

ЗДРАВЈЕ

Квадратот Марс со Нептун во првата половина на април ќе ви донесе пад на имунитетот и склоност кон проблеми со дишењето, особено ако сте алергични на цветни. Можни се вознемирувања во стомакот, како и психосоматски нарушувања предизвикани од зголемена чувствителност на стрес. Во втората половина на април, вашето здравје ќе се подобри и ќе имате добар имунитет. Движете се повеќе.

Вашата диета треба да содржи храна што е во основа основна. Од зеленчук, јадете магдонос, модар патлиџан, краставица, целер и пршута. Покрај тоа, можете да земате печурки, алги и маслинки како додаток. Јадете манго, папаја, кокос и портокали од овошјето. Пијте сок од лимон со мед и многу вода. Земете јогурт со просо и суво грозје умерено.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

4, 9, 15, 17, 21

ВОДОЛИЈА

РАБОТА

Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе ве мотивира да се посветите на планирање нови проекти и работни задачи, да организирате и подготвите се што е потребно за реализација на нови планови, како и да започнете нови преговори. Ќе одржувате чести деловни состаноци и ќе бидете повеќе во движење отколку вообичаено. Ве чека успех во трговијата и комуникациите. Венера со Марс ќе ви донесе успех во деловните активности поврзани со образованието и забавата, како и во креативните проекти, како што се дизајнот или архитектурата. Марс ќе направи плоштад со Нептун на 9 април, што ве предупредува да избегнувате какви било ризични инвестиции затоа што лесно може да се најдете во загуба. Ќе наидете на потешкотии во областите на забава, како и ако сте ангажирани во хемиската индустрија. Ќе бидете склони кон избрзани и погрешни потези. Венера со Јупитер ќе ви помогне да ги надминете овие тешкотии и да го покажете вашето професионално знаење, како и личните квалитети во управувањето со вашите обврски. Може да ви донесе напредок во кариерата и дефинитивно ќе ги подобри заработувачката и угледот.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април и ќе можете да набавите нови средства за работа и да се занимавате со реновирање на вашиот работен простор. Ова ќе биде особено важно за вас доколку сте сопственик на козметички салон како што е фризерски салон или козметички салон, а исто така и ако сте угостител. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април и ќе ви донесе голем напредок и солидна заработка преку креативни проекти, забава и управување, но исто така и преку областите на образованието. Меркур и Сонцето ќе влезат во знакот на Бик на 19 април, така ќе можете подобро да се организирате во сè каде што ќе се управувате и да имате поддршка од претпоставените. Марс влегува во знакот на рак на 23 април, што ви носи нови предизвици, тешкотии и бара засилени напори во областа на услугите.

Невработениот Водолија ќе може да добие работа во областите трговија, комуникации, сообраќај, управување и забава. Хонорарни работни места ќе ви се исплатат.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Првата половина на април ви носи одлично разбирање со саканата личност и динамична, но пријатна комуникација за заедничките потреби. Ќе се согласите за заедничките планови. Сонцето со Марс ќе ви овозможи повеќе забава и ќе откриете колку можете да се опуштите и да уживате со вашата сакана во она што обајцата обожавате да го правите кога сте заедно.

Сонцето ќе има врска со Јупитер во средината на април и ќе бидете на истите мисловни бранови со вашиот партнер, што ќе ви овозможи да се разберете без многу зборови. Supportе се поддржувате едни со други и ќе внесете повеќе радост и смеа во вашата врска. По 19 април, кога Сонцето ќе влезе во знакот на Бик, ќе се посветите повеќе на вашето семејство и договарање заеднички дом.

Ако сте слободни:

Првата половина на април ви носи тенденција да ја преидеализирате личноста во која сте заљубени, проследено со разочарување кога ќе сфатите дека нема да има ништо меѓу вас затоа што вашата желба има некој со кого сте во блиска врска. Во втората половина на април, ќе запознаете некој што ќе може да ве придвижи и насмее и кој ќе ви даде искрени чувства. Вашиот нов партнер ќе може да одговори на вашите емотивни потреби и наскоро ќе започнете емотивна врска што ќе ве исполни со среќа.

Малку постарата Водолија ќе биде неодлучна, несигурна и склона кон повлекување и предрасуди за личноста што им се допаѓа. Кога вашата симпатија ќе ви покаже наклонетост и ќе ви возврати со додворувањето, ќе го покажете вашиот квалитет и ќе започнете врска.

ЗДРАВЈЕВашето здравје ќе биде променливо, но главно добро. Избегнувајте прекумерни напори и ситуации кои предизвикуваат стрес кај вас затоа што ќе бидете чувствителни на тоа и можни се психосоматски нарушувања. Исто така, ќе бидете предмет на метеоролошки нарушувања кога има ненадејна промена во временските услови. Можна е главоболка. Останете што е можно повеќе на места каде што воздухот е чист.

Вашата диета треба да содржи храна полна со витамини и протеини, но исто така лесна за варење. Од зеленчук, ќе уживате во свеќи, сезонски, како што се зелена салата, моркови, млад кромид, спанаќ и целер. Од овошје, јадете јагоди, суви смокви и грозје, киви и ананас. Можете да подготвувате месо и риба секој ден. Земете ореви како ореви и лешници почесто.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

5, 9, 14, 20, 23

РИБА

РАБОТА

Меркур ќе има врска со Плутон на почетокот на април и ќе можете подобро да се организирате во тимска работа и соработка. Меркур ќе влезе во знакот на Овен на 4 април и ќе започнете да планирате нови инвестиции. Ќе станете повешти и внимателни во управувањето со парите. Венера со Марс ќе ја поттикне во вас потребата да се вклучите максимално во стекнување на материјални ресурси што ќе го забрзаат остварувањето на вашите цели. Успехот ве очекува доколку се занимавате со недвижен имот. Ќе можете да ги исполните сите рокови на време. Марс ќе направи плоштад со Нептун на 9 април, што ќе ве направи склони кон небрежност и пропусти, што може да доведе до одложувања на некои рокови и тоа би довело до санкции од претпоставените и до финансиски загуби. Финансиските тешкотии или загуби ќе можете да ги надоместите преку тајни резерви или канали, благодарение на односот на Венера со Јупитер. Исто така, ќе можете да остварите профит преку областите на здравството, економијата и администрацијата. Во односите со соработниците, ќе биде потребно да се биде прилагодлив, бидејќи во таа врска ќе има потешкотии.

Венера ќе влезе во знакот на Бик на 14 април и ќе предизвика во вас чувството како да им пристапите на вашите соговорници во деловните преговори за да ги постигнете своите цели. Ќе бидете по љубезни во комуникацијата и успешни во трговијата со прехранбени производи и производи за убавина како што се козметика и слично. Марс ќе направи тромак со Јупитер на 17 април, што ќе ви донесе успех и добра заработка ако тргувате и дистрибуирате фармацевтски производи и додатоци. Ќе успеете и во тајни преговори. Влегувањето на Марс во знакот на рак на 23 април ќе ве направи склони кон брз влез во ризични инвестиции и ќе ви донесе тешкотии и големи предизвици доколку се занимавате со забава и угостителство.

Невработените Риби ќе можат да добијат работа во областа на комуникациите, транспортот, трговијата, услугите и здравството. Од вас ќе се бара да преговарате и да продавате вештини.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера и Сонцето ќе остварат врска со Јупитер во првата половина на април, која владее со вашето поле на убов. Ќе имате време за интимни моменти со саканата личност, што ќе ви овозможи да се опуштите и партнерот, да ја подобрите интимноста и комуникацијата, како и да ги видите вистинските вредности на вашата врска. Haveе имате добро чувство за потребите на вашата сакана.

Триницата на Марс со Јупитер во втората половина на април ќе има поволно влијание врз вашите семејни односи, а со поддршка на некој близок, ќе започнете да организирате заеднички дом. Меркур со Јупитер ќе ви донесе меѓусебно разбирање и согласност за заедничките планови и цели. Ќе верувате повеќе едни на други, што ќе донесе стабилност и хармонија во вашата врска.

Ако сте слободни:

Во втората декада од април спонтано ќе влезете во интимна врска со личност која неодамна ја гледате и која ве привлекува подолго време. Ќе одговара и на вас и на вашиот нов партнер да ја чувате вашата врска некое време во тајност и да поминувате време заедно, далеку од очите на другите. Ова ќе ви овозможи подобро да се запознаете. Ќе откриете дека добро се разбирате и дека можете отворено и искрено да зборувате за сè, дури и за нешто за кое не би разговарале со повеќето ваши блиски луѓе.

Нешто постарите Риби ќе успеат да му се приближат доволно на неговото здробие и да започнат емотивна врска што ќе се покаже хармонична, како во полето на емоциите, така и во меѓусебната комуникација. Beе можете да ги исполнувате едни со други потребите и желбите.

ЗДРАВЈЕ

Сонцето со Марс во првата половина на април ќе го зајакне вашиот имунитет и ќе ви донесе зголемување на физичката сила и кондицијата, како и зголемена потреба да бидете во движење и да вршите спортски и физички активности. Плоштадот на Сонцето со Плутон во втората половина на месецот ќе ве направи подложни на минливи уролошки нарушувања и ишијас. Одморете се повеќе.

Вашата диета треба да се состои од среднокалорична храна што содржи витамини, протеини и антиоксиданти. На прво место, јадете повеќе овошје, особено суви смокви, портокали, боровинки и јагоди. Од зеленчук, ќе сакате грав, брокула, компир и зелка. Подгответе риба и морска храна често. Пијте јогурт, кефир, комбуха и зелен чај со ѓумбир.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 6, 11, 17, 23

Последни објави

spot_img

Поврзани објави