Го гледате ли бројот на фотографијата? Само 3% од луѓето можат да го направат тоа

- Advertisement -

Дали и вие сте едни од ретките луѓе кои што може да го видат точниот број на фотографијата? Кажете ни го вашиот одговор!
Многумина од твитерџиите и од оние кои што ја виделе оваа фотографија истата ги изненадила.Неодамна на социјалната мрежа Твитер се појавила една оптичка илузија на која што само малкумина можат да видат одреден број.Не сите корисници на Твитер успеале да го погледнат точниот број, но се појавиле многубројни коментари.

Некои дури признале дека не можат да видат никаков број, други погодувале одредени броеви, а многумина самоуверено тврделе дека го имаат точниот одговор.

Дали вие го гледате бројот на фотографијата?

- Advertisement -

</

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Решение:

Доколку телефонот или пак екранот од компјутерот го оддалечите од себе, сами ќе го видите бројот 17.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави