Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3 состојки

- Advertisement -

Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да се споредувате со 20 години помлади.

Р уската народна медицина е богата со лековити рецепти, а меѓу нив е и овој билен е ликсир на „вечна младост“, комбинација на билки со исклучителни лековити својства – камилица, кантарион, цветови од смил и пупки од бреза.

Сите овие растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој еликсир ќе можете да се споредувате со 20 години помлади од вас.

- Advertisement -

Потребни состојки: 100 г цвет од камилица, 100 г кантарион, 100 г цвет од смил, 100 г пупки од бреза.

Постапка: За да го подготвите е ликсирот, добро измешајте ги наведените состојки и чувајте ги во херметички затворен сад. Земете една лажица од смесата и прелијте со половина литар врела вода, поклопете и по 20 минути процедете.

Напитокот чувајте го во термос за да биде постојано топол. Пијте половина од пијалакот наутро на празен стомак, а остатокот испијте го два часа по вечерата, а отпосле не пијте и не јадете ништо сè до утрешниот ден.

Постапката на кон.сумирање следете ја внимателно. Потребно е да пиете еден месец од овој е ликсир секојдневно, а потоа се прави пауза од долг период. Е ликсирот може да го кон.сумирате повторно по изминати 5 години.

Овој пијалак ќе ви помогне да се ослободите од в ишокот к илограми без да држите ди-ета. Смилот ќе го исчисти телото од ток.сини и со тоа ќе ја подобри работата на срцето, црниот дроб, бубрезите и панкреасот.

Е ликсирот ја зголемува еластичноста на кр-вните садови, помага при мултиплекс склероза, спречува срцев у дар и хипертензија. Еликсирот на вечна младост има пријатен вкус, а по желба може да се заслади со лажичка мед.

Последни објави

Смрт за хемороидите: Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Смрт за хемороидите: Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!Супер крем, подготвен лесно и евтино, може да ве спаси од хемороиди, бронхит...

Вистински рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење

Вистински рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење Познато е дека јаболковиот оцет помага при слабеењето и топењето на маснотии. Тој е најпознатиот природен лек...

(Видео)Сите се луди по овој рецепт за лесни ќофтиња од компири

Сите се луди по овој рецепт за лесни ќофтиња од компири Лесни, а многу вкусни ќофтиња од компир кои не впиваат многу масло. Однадвор се...

„Мојот сопруг ме фотографираше во 1992 година и ми рече дека ќе биде МОЈАТА ПОСЛЕДНА НОЌ“, ужасна приказна ни ги смрзнува срцата секој пат,...

Една приказна објавена на Фејсбук повторно и повторно служи како предупредување за насилство врз жените. Секој пат кога ги читаме овие зборови срцето ни...

На жената и зуело нешто под креветот, па откри дека нешто ЛАЗЕ под неа: Се појави невидена драма поради змија (ВИДЕО)

Звучи како сценарио за хорор филм Замислете како спиете на омилениот кауч и се будите со чувство како да не сте сами. Како некој да...

Поврзани објави

error: Content is protected !!