Го јадела овој оброк три дена по ред: Еве што излегло од нејзиното тело

- Advertisement -

Ви донесуваме рецепт за оброк што ги чисти фекалните масти во цревата и со тоа ја намалува тежината, а исто така ја регулира киселината на желудникот.

Главните состојки на оваа сè попопуларна „витаминска салата“ која го збогатува организмот со витамини и минерали се влакна и пектин. Намирниците што ви се потребни се лесно достапни и ефтини.

  • зелка
  • Репка
  • морков
  • Сок од лимон
  • Маслиново масло

Подготовка:

- Advertisement -

Изрендајте зелка, репка и моркови во сооднос 3: 1: 1. Додадете билки по вкус (магдонос, целер ). Промешајте го зеленчукот за да се ослободи сокот. Потоа додадете малку сок од лимон.

На крај додадете маслиново масло или некое друго растително масло по ваш избор. Не посолувајте ја салатата. Тоа е тоа! Вашиот оброк е подготвен, јадете ја оваа салата за вечера три дена и ќе ги видите првите резултати што ќе ве воодушеват!

(lijekizprirode.com)

Последни објави

spot_img

Поврзани објави