ДАЛИ За 100 денари се уште може да се јаде добро – Луѓето дадоа примери за домашни јадења: „Купете килограм мелено месо и го делите на 5 дела…“

- Advertisement -

ДАЛИ За 100 денари се уште може да се јаде добро – Луѓето дадоа примери за домашни јадења: „Купете килограм мелено месо и го делите на 5 дела…“Цените на храната скокаат секој ден и затоа многу луѓе бараат решенија за да заштедат пари и да се хранат добро. Еден корисник на Редит побарал луѓето да му напишат „што може вкусно да се подготви и евтино да се јаде“. Навистина ефтино – до 200 динари.

„Болоњезе: се купува килограм мелено месо (земам 600 гр свинско и 400 гр говедско) и се дели на 5 дела, 4 се ставаат во замрзнувач, а 1 се подготвува веднаш. На малку маслиново масло пропржете половина кромид, додадете го мелениот кромид и заедно пропржете; ако мразите сами да го правите сосот, земете кесичка болоњезе сос купена од продавница и измешајте ја во 300мл вода и додајте ја во тавата – така варете и мешајте 5 минути и готово. Ако сакате вашиот сос, додадете кечап, ситно сечкани домати, додадете зачини што сакате (оригано, магдонос, бибер, сол…) Секогаш можете да додадете печурки, изрендајте моркови, изрендајте некој друг зеленчук заедно со месото“, напишаа една домаќинка на Редит.

„Мусака: едно пакување кое сте го одвоиле го одмрзнете, на маслиново масло пропржувате половина главица кромид, додавате месо, пржете малку (2 мин) и во сад изматете 2 dcl млеко, 2 dcl вода, 2 лажици. зеленчук, 3 јајца и изматете. Во плех или тавче (која оди во рерна) почнувате да редите сечкани компири или тиквички или и двете по случаен избор и редоследот што сте го исецкале е редоследот на полнењето (месо), до крај колку од сето имате, потоа прелијте го тоа што сте изматиле и печете 40 минути на 160, 170, проверете како е за 40 минути и завршете ако треба“, го советува другиот.

- Advertisement -

„Папракаш: 10 компири, 10 моркови, 4 пиперки по случаен избор, 2 домати (или конзервирани домати на продажба кога не е сезона) што и да е месо што можете да најдете на продажбата на пилешко, можете батаци, можете да исечете бели батаци, можете да имате мали батаци, пакувањето секогаш е евтино. Со месото пропржете половина кромид, додадете го целиот зеленчук (можете и тиквички, брокула, карфиол, што и да најдете на продажба) и додадете домати и вода, покријте го тенџерето до врвот и варете еден час. Одделете го месото од коските, на крајот фрлете го она што треба да се фрли и повторно ставете го чистото месо внатре. Се јаде најмалку 3 дена.

Сè е достапно свежо во тие замрзнати продавници или на пазар – слатка пченка, компири, моркови, домати, јајца, пиперки, кромид (исто така млади можете да ги фрлите насекаде). Исто така совет да се подготвите неколку дена, што значи дека 1 оброк од 100 денари сега е тежок поради пари, но ако добро планирате имате 3 дена да јадете и да не се грижите“, советува некој.

„Исто така, кога купувате бело месо, купете го на пазар и земете го со градите, т.е. со коската, ставете ја коската во супата, додадете ги кнедлите (пола кесичка ќофтиња, оние со бебето на картон, убаво изматете 2 јајца и ставете ги во супата) и извадете ја смесата од коската, додадете 4 моркови 1 компир и таа супа се јаде како цел оброк 2 дена“, стои во друг совет.

Гравот никогаш не ми помогнал, но најди рецепт на нет, свари тенџере и јадеш 3 дена (стави малку чадена сланина и трчаш некаде во месарница, буквално 100гр само да мирисаш)

Гибаница: кори (најди ги на пазар бидејќи има претежно калапи според мое искуство), 4 јајца, чаша јогурт ако го имаш во фрижидер, ако немаш дупло вода, 2 dcl вода, пола шолја зејтин, младо сирење 500гр, наредете се на плех (една кора одоздола, две одозгора), завиткајте, прелијте со масло, јајце, што остана во садот во кој сте измешале, печете 30 минути, тестирајте со чепкалка за заби, ако не е готова, вратете ја назад“.

Друг коментатор сподели корисни совети.

„Пилав, џувеч, грав, компир чорба… За салата купи си главица млада зелка, нека ти трае неколку дена“. И од него можете да направите и гарнир. Ситно исецкајте ја зелката и малку моркови. Пржете на масло, зачинете со зеленчук. И за 10 минути имате прилог.

Печурки во бешамел сос. Ги пржиш печурките. Кога ќе бидат готови, додадете една лажица брашно и пржете додека брашното не добие златна боја. А потоа полека додавајте млеко. Нон стоп мешаш. Сега зависи од личните преференци, ако сакате сосот да биде потечен, додадете повеќе млеко, ако сакате погуст сос додадете повеќе брашно. Го динсташ неколку минути и непрекинато мешаш да не се зграпчи млекото. Од зачините ставам само сол. А макароните се служат како прилог.

Наместо печурки може да се користи пилешко филе, но се зависи од вашиот буџет. Бешамелот е евтина замена за кремот за готвење, па можете да го користите во различни јадења. Леќата се подготвува без месо, доволно е хранлива.

Сувиот наут е исто така одличен, не е скап, а може да се користи како замена за компирот во супа од компири. Плескавиците се исто толку евтини кога ќе ги направите сами. Наместо пецива од пекара, купете замрзнати пецива. 1 кг чини околу 100-150 денари. Така излегува 5 пати поевтино“.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави