Дали имате проблем со отекување на зглобовите и стапалата? Исфрлете го вишокот вода од вашето тело со овој чај

- Advertisement -

Дали имате проблем со отекување на зглобовите и стапалата? Исфрлете го вишокот вода од вашето тело со овој чај

Ако отокот е ваш проблем, тогаш обрнете внимание бидејќи ќе ви дадеме совети како овој непријатен проблем да стане минато.
Како и секој друг проблем на телото, нема да ви се допаднат отечените нозе. Освен што изгледате надуено, кај нив може да имате чувство на тежина, а во некои случаи и болка. Со оваа напивка можете да ја ублажите непријатноста и да го исфрлите вишокот течност од телото. Се пие само седум дена.

Чај од листови од бреза

- Advertisement -

Една кафена лажичка од билката прелијте ја со 250 мл зовриена вода. Се остава да се излади и се пие ладно и процедено половина час пред секој оброк во текот на денот.

Статиите на нашиот ПОРТАЛ се исклучиво за ваше информирање ЗА БИЛО КАКОВ ЗДРАВСТВЕН проблем задолжително да се КОНСУЛТИРАТЕ СО ЛЕКАР!

Последни објави

spot_img

Поврзани објави