Девојка го вознемири целиот свет: Изеде радиоактивна јаболка од Чернобил, а еве што и се случи потоа! (Видео)

- Advertisement -

Девојка, која не сака да го открие нејзиното вистинско име, објави видеоснимки од нејзиното истражување за Чернобил. Ја мери радијацијата за да покаже дека местото воопшто не е опасно.

По експлозијата на нуклеарниот реактор во Чернобил во 1986 година, ретко некој се осмелува да ја посети оваа област, а ако оди таму, тоа е многу кратко.

Но, една девојка, која на Јутјуб се претставува како “бионерд23”, поминува многу време на радиоактивното подрачје и тврди дека она што ни го претставуваат како опасно, всушност и воопшто не е опасно.

- Advertisement -

Таа дури и самата се снимила додека јадела радиоактивни јаболка. За неа ништо не е премногу опасно и радиоактивно. Со голи раце ги собираше остатоците од нуклеарниот реактор, во кругот на Чернобил, бркаше бесна лисица, а сними и огромни сомови во езерото во Чернобил.

“Тие најверојатно не се мутанти, по веројатно е дека тие се толкави затоа што никој не пробува да ги улови”, објасни смирено, насочувајќи ги сомовите во езерото. Девојката е од Германија или подолго време жиеее таму. Своет вистинско име не го открива и тврди дека нејзиното вистинско име воопшто не е важно.

“Никој не треба да им се поклонува на научниците, туку само на нивната работа. Личноста тука не е важна”, напиша девојката. Многу коментатори ја поддржуваат и велат дека таа е “супер кул и храбра”, додека други прашуваат зошто таа го ризикува нејзиниот живот.

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави