Дете во Канада виси на жичарница, родителите подоцна виделе дека можел да загине (ВИДЕО)

- Advertisement -

Групата се качила на ски-лифтот, а Гратон седнал од надворешната страна. Во еден момeнт Висел така околу две минути, додека другите на жичарницата го охрабрувале да издржи додека стигнат до врвот.

Луѓето кои седеле на седиштата зад него го снимија целиот инцидент.”Уште малку. Издржи уште малку, наскоро сме таму”, се слуша во видеото.Кога момчињата се вратиле дома, тие и соопштиле на мајка им Кајла Гратон што се случило.

“Видеото се појави на социјалните мрежи неколку часа подоцна. Се чувствував како да имам камен во стомакот. Не ми се веруваше дека тоа се случило”, рече мајката, како што пренесува CBC.Ca.
“Мојот сопруг и јас дури следниот ден сфативме дека станува збор за опасна ситуација. Тој можеше да падне”, додаде таа.Братот на Лиам проценил дека во тоа време тие биле на висина од 9 метри.

- Advertisement -

„Бев горд на тоа колку долго издржав“, изјавил Лиам.

„Бев горд на тоа колку долго издржав“, изјавил Лиам.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави