Додадете еден зачин во прашокот за перење и ќе се изненадите од неговиот ефект врз облеката

- Advertisement -

Бојата на вашата омилена маица, може да биде еднакво интензивна како тој ден кога сте ја купиле. Се прашувате како?Сè што треба да направите е да употребите еден вообичаен зачин што го имате во кујната.

Доволна е една лажичка црн пипер и може да заборавите на скапите прашоци за алишта, кои ви гарантираат дека вашето омилено парче облека никогаш нема да избледи.

Едноставо, измешајте црн пипер со прашокот за алишта, ставете во соодветната преграда во машината и вклучете да се пере. Црниот пипер ги топи остатоците од прашокот на вашата облека, кои се најголеми виновници што со нечистотијата во отпадната вода завршуваат и пигментите од вашата облека.

- Advertisement -

Важно е да знаете дека доколку додадете црн пипер во машината за перење, алиштата мора да ги перете со студена вода.
Исто така, доколку имате повеќе маици со различни бои што морате да ги исперете, место скап прашок земете малку црн пипер и ефектот ќе биде ист.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави