Додека таа ужива, тој оди по манастири: Што се случува со Северина и Игор?

- Advertisement -

Северина и Игор Којиќ – нивната проблематична врска ја фасцинира јавноста веќе подолго време бидејќи е очигледно дека нешто „мириса“, а ниту една од страните не сака да ги негира или потврди пишувањата.

Според локалните медиуми, брачната двојка Северина и Игор Којиќ не живеат заедно откако таа демонстративно го напушти Белград пред една година.

Иако факт е дека пејачката поминува сè повеќе време во Хрватска, додека Игор објавува фотографии на својот профил „Инстаграм“, кои покажуваат дека е во посета на манастири, никој сè уште не потврдил дека љубовта завршила.

- Advertisement -

Медиумите дури објавија дека таа продолжила и дека има нова љубов, додека Игор е во емотивно нарушување поради оваа ситуација.

Сите нивни брачни проблеми започнаа во април минатата година за време на полицискиот час кога таа беше фатена како се движи околу Бежанијска коса.

– Во средината на април минатата година, веднаш одекна веста дека Северина се расправала со нејзиниот сопруг и дека полицијата ја фатила како се движи без дозвола за време на полицискиот час, кој беше во сила во тоа време. Само што ја одведоа кај судијата за прекршоци и ја платија казната, таа ги спакува и ги напушти семејните домови на Којиќ и Белград . Двајцата не се сретнаа неколку месеци затоа што Сплитчанката не се врати во Србија, па дури и кога Игор ја посети Хрватска кон средината на септември, пејачката наводно не го видела ниту тогаш, иако сè уште ги имаше неговите лични работи, што тој дури сега ги зеде и дефинитивно се исели од нејзиниот стан – вели добро информиран извор на „Српски телеграф“.

Ништо официјално не е кажано за нивната врска, бидејќи сите мудро молчат.

– Се шушкаше дека во тоа време таа беше во врска со производителот на вино Томислав Воштиниќ, па логично е дека во тоа време воопшто не се грижеше за расправијата со Мали Кеба. И двајцата мудро молчеа за статусот на брак пред медиумите, па никој од нив не објави за пропаѓање на љубовта. Којиќ имаше само неколку чудни статуси на социјалната мрежа кои укажуваа на раскинување и кои многумина ги протолкуваа како некои инсинуации упатени кон неговата сопруга, за која тој не потврди дека е поранешна до денес. Посебно внимание привлече фактот дека Игор, по Северина, се повлече и се посвети на верата, и започна да ги посетува манастирите, додека таа најчесто споделуваше објави на „Инстаграм“ како што ужива.

По повод преселбата на Игор од нивниот стан, ПР на Северина изјави:

– Минатиот викенд од станот на Северина беа изнесени само работи со цел да се снимат неколку кампањи, како и оние на внуката на Северина, кои (повторно) се преселија во непосредната населба на Северина со нејзиниот сопруг.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави