Д-р Беќаровски: Да не се лажеме, до први април вакцинираните попишувачи нема да создадат имунитет

- Advertisement -

Д-р Нико Беќаровски на Фејсбук ја искоментира најавата дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за вакцинирање, откако во недела во Скопје ќе пристигне првата пратка вакцини преку Ковакс системот.

„ Да не се лажеме! И пред две недели да ги вакциниравте сите попишувачи, на 1 Април пак ќе немаат создадено имунитет! Затоа вакцинирајте ги до 1 Април, ревакцинирајте ги пред Велигден, а пописот нека започне најрано на 14 мај, ден по Рамазан Бајрам!, порачува докторот.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави