Еве како Евгенија му го освои срцето на професорот Вело Марковски

- Advertisement -

Евгенија Марковска пред неколку месеци се породи и по втор пат се оствари во улога на мајка, а на својот сопруг му подари прекрасна ќеркичка

Евгенија Марковска пред нешто помалку од десетина години се појави во еден контроверзен спот на „Пука козметика“.

- Advertisement -

Во прашање е култниот спот за песната „Си го бара“ каде убавата Евгенија се појави во поприлично пpoвoкативно издание. Контpoвepзното видео веднаш стана популарно, посебно заради скокотливата тематика, а поранешната манекенка истата година се појави и во спотот за песната „Пајтон Лено да ти купам“ на Иван Радевски, нашинец кој живее и работи во Австралија.

Интересно е што таа во спотот изгледа како кадрите да се снимени неодамна, а не пред толку години.

Имено, Евгенија по снимањето на овие спотови и неколку успеси и освоени титули во натпревари за убавина, се повлекува од манекенството и медиумите.

Потоа поранешната манекенка ќе заплови во брачните води со Вело Марковски, со кого ќе годинава по втор пат ќе се оствари во улога на мајка.

Но таа и денес е поприлично активна на социјалните мрежи, а од нејзините фотографии можеме да видиме дека се уште изгледа како во најдобрите денови, и покрај тоа што е горда мама на две прекрасни дечиња.

Нејзината природна убавина и денес никого н остава рамнодушен, и се уште го има оној магичен поглед и беспрекорно тело како и во спотот.

Во продолжение погледнете како таа изгледала некогаш, но и како изгледа сега, два месеци по својата втора бременост./Glamur

Последни објави

spot_img

Поврзани објави