Еден детал е НАЈВАЖЕН кога станува збор за вашиот ПАРИЧНИК: Вашето БОГАТСТВО зависи од него и како да го привлечете

- Advertisement -

Еден детал е НАЈВАЖЕН кога станува збор за вашиот ПАРИЧНИК: Вашето БОГАТСТВО зависи од него и како да го привлечете
Тајни антички кинески вештини

Според некои верувања, воопшто не е важно дали сметките во паричникот се уредно наредени или стуткани и безгрижно „набиени“. Имено, неуреден паричник го блокира протокот на позитивна енергија, а со тоа внесува неред во вашите финансии. Затоа, ако сакате парите сами да ви „дојдат“, тогаш мора да ги почитувате, пренесува „Атма“.

Според некои верувања, воопшто не е важно дали сметките во паричникот се уредно наредени или стуткани и безгрижно „набиени“. Имено, неуреден паричник го блокира протокот на позитивна енергија, а со тоа внесува неред во вашите финансии. Затоа, ако сакате парите сами да ви „дојдат“, тогаш мора да ги почитувате, пренесува „Атма“.

- Advertisement -

Има уште една работа на која треба да внимавате, а тоа е никогаш да не носите сметки во вашиот паричник! Имено, таа ја привлекува енергијата на плаќање во вашиот живот и постојано ќе треба да трошите пари за нешто.

Исто така, во паричникот треба да чувате само пари и банкарски картички, се друго најдобро би било да го носите во нешто друго. Исто така, важно е секогаш да имате малку повеќе пари во него од планираното. Тоа поканува уште подобри финансии во вашиот живот.

Исто така, не е важно дали паричникот сте го купиле сами или некој ви го подарил. Препорачливо е да го изберете сами и да го купите за подоцна да го засакате и да бидете среќни да ги задржите парите во него. Дефинитивно избегнувајте да купувате користени паричници бидејќи никогаш не знаете каков сопственик имал и каква енергија носи.

Сепак, експертите истакнуваат дека уште една работа е доста важна кога е паричникот во прашање – а тоа е неговата боја! Имено, во зависност од елементот на вашиот хороскопски знак, треба да ја изберете бојата на паричникот.

Црвена – за луѓе чиј елемент е оган или земја (со вода и метал има послаб ефект) – оваа боја е позната уште од античко време дека привлекува богатство и изобилство. Многу брзо ја неутрализира негативната енергија.

Темно сина – за луѓе чиј елемент е дрво или вода – оваа боја симболизира изобилство, а луѓето родени во елементот оган или метал не треба да имаат паричник од оваа боја.

Црно – за луѓето чиј елемент е дрво или вода – треба да чуваат пари во паричник со оваа боја ако сакаат да се повикаат на просперитет во нивниот живот.

Браун – за луѓе чиј елемент е земја или метал – оваа боја носи богатство и е најчеста меѓу паричниците, но луѓето родени под елементот оган или вода не треба да ја имаат.

Зелена – за луѓе чиј елемент е дрво или оган – оваа боја е одличен избор доколку сакате нов финансиски почеток, без разлика што се случувало во минатото.

Последни објави

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро Веројатно сте слушнале за придобивките од сода бикарбона повеќе од еднаш. Многу е ефикасен во...

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните Руслана отсекогаш знаела дека нејзината свекрва Наталија Александровна не ја...

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата Овој џем кој се приготвува од...

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Поврзани објави

error: Content is protected !!