Елиминирајте ги токсините после прејадување

- Advertisement -

Диета, детоксикација и забрзување на метаболизимот – 3 во 1, би можело да биде името на дводневниот режим на исхрана со кој после само 48 часа ќе почувствувате позитивни физички промени.

Главните состојки на оваа детоксикација се 2 моќни напитоци кои ќе ви помогнат да го прочистите организмот од насобраните токсини и маснотии.

Исто така, во текот на тие два дена пијте многу зелен чај без додаден шеќер и вештачки засладувачи. „Срцето“ на оваа диета се 2 напитоци, напиток за слабеење (се пие навечер) и напиток за забрзување на метаболизмот (се пие наутро).

- Advertisement -

Еве како да ги приготвите:

Напиток за слабеење:

  • 1 лажица лути пиперки
  • 1 лажица ѓумбир
  • 2 лажици сок од лимон
  • 1 лажица јаворов сируп
  • 300 мл вода

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте. Овој напиток е најдобро да се пие навечер пред спиење.

Напиток за забрзување на метаболизмот:

  • 4 чешниња лук
  • 6 лажици сок од лимон
  • 2 домати
  • 6 коцки мраз
  • 500 мл вода

Како и кај напитокот за слабеење, ставете ги сите состојки во блендер и мешајте. Овој напиток е најдобро да се пие наутро, пред појадокот.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави