Жена истурила кафе и сол во ѓубрето, резултатот ја шокирал

- Advertisement -

Еве како да го апсорбирате мирисот од корпата за отпадоци со овој лесен за подготовка рецепт за кафе, сода, оцет и таблети сол. Погледнете како да го подготвите дома.

Потребни производи: 1 чај шолја талог кафе 3/4 лажичка англиска сол 1/2 лажичка сода бикарбона 2 лажици оцет

Начин на апликација: Откако ќе подготвите шолја ароматично кафе, не фрлајте ја неговата тиња, туку оставете ја на страна во сад со херметички затворач. И така додека не наполните шолја чај. (Ако сте љубител на пијалоци, нема да ви одземе долго наутро.)

- Advertisement -

Важно е да бидете сигурни дека тињата е сува пред да почнете да ја користите. Измешајте го талогот од кафе, содата и солта во средна чинија и добро измешајте.

Потоа полека додајте го оцетот во сувата смеса. Измешајте ги состојките додека не добиете хомогена смеса. Ако е премногу сув, додадете уште оцет додека не добие соодветна конзистенција за правење мали топчиња. Обликувајте ги со лажица и ставете ги на хартија за печење додека не се исушат.

За да го отстраните непријатниот мирис од корпата за отпадоци, само ставете 1, 2 таблети во неа и исплакнете со ладна вода. Чувајте ги преостанатите топчиња за арома во херметички сад.

Последни објави

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата Овој џем кој се приготвува од...

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот...

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно.Ако сакате да го заштитите здравјето на коските,...

Поврзани објави

error: Content is protected !!