ЖЕНИ, ДАЛИ ГИ ОТСТРАНУВАТЕ МУСТАЈЌИТЕ: Со оваа смеса ВОСТА ТРАЈНО ИСЧЕЗНУВААТ, вреди да се проба!

- Advertisement -

ЖЕНИ, ДАЛИ ГИ ОТСТРАНУВАТЕ МУСТАЈЌИТЕ: Со оваа смеса ВОСТА ТРАЈНО ИСЧЕЗНУВААТ, вреди да се проба!Доколку сакате засекогаш да се ослободите од несаканите влакна, пробајте го овој рецепт кој е сосема природен и за неколку минути ќе го подготвите дома!

Се што ви треба е една кафена лажичка куркума и 2 лажички брашно од леблебија и малку млеко, измешајте сè.

Нанесете во саканата зона во правец на раст на косата и оставете околу 20 минути, додека не се исуши. Исчистете со чиста памучна крпа или четка натопена во млака вода и исплакнете.

- Advertisement -

Третираното место може да биде малку црвено, но тоа брзо ќе попушти поради антиинфламаторните својства на моќната куркума.

Овој третман треба да се повторува 3-4 пати неделно во текот на еден месец, а резултатот е феноменален – влакната трајно исчезнуваат.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави