Заборавете на немоќта и заморот: Само една чаша од овој напиток ќе ви ја врати силата!

- Advertisement -

Освен што е вкусен, овој напиток е и чист еликсир и голема бомба за енергија која вашето тело ќе го закрепне целосно…

Симптомите на постојан замор и губење на волјата, можат да бидат знаци на лоша крвна слика. Овој напиток од природни состојки е здрав, вкусен и најважното – ја поправа крвната слика.

Состојки: 1 килограм цвекло, сок од еден лимон, половина килограм моркови, 3 портокали, 3 јаболки, 1 килограм мед.

- Advertisement -

Подготовка: Цвеклото, морковите и јаболките исчистете ги и ставете ги во блендер. Лимонот и портокалите исцедете ги и нивниот сок додадете го во блендерот. Откако сите состојки ќе ги изблендирате така што ќе добиете прекрасно смути, ставете го напитокот во подлабок стаклен сад со капак, додадете го медот и се добро промешајте.

Подготвениот напиток можете да го распоредите и во помали шишиња и да го пиете секое утро на празен желудник. Пијте секое утро по една чаша.

Последни објави

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов Си замина нашиот маестро, тивко и...

(Рецепт)РУСИТЕ ГИ ПИЈАТ СЕКОЈДЕН ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД БОЛЕСТИ: А ќе го направите истото, кога ќе видите КОЛКУ ГО ШТИТИ ИМУНИТЕТОТ

Русите, кои редовно прибегнуваат кон народни лекови, дури и кога нема здравствени проблеми, ги пијат овие чаеви секој ден за да го зајакнат организмот Овој...

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ГИ ЧЕКА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ФЕВРУАРИ Им пристигнува енергија која обилува со убави промени за кои сонувале

Февруари е месец кој го наговестува крајот на зимата – ветува разни езненадување, убави промени и енергија во изобилство. Во...

Се бара личност ДА ЖИВЕЕ ЕДНА ГОДИНА БЕСПЛАТНО НА СИЦИЈАЛИЈА, ама под овие услови

Бегство во прекрасно италијанско село можеби изгледа како невозможен сон, но Airbnb ќе му ја оствари оваа желба на еден среќник. Airbnb бара некој кој...

Сите останаа без текст на автобуска постојка: Постара госпоѓа шокираше со она што го носеше на грбот (ФОТО)

Сцените што може да се видат во јавниот превоз или на автобуските постојки често се неискажливи со зборови. Така, една од нив е направена во...

Поврзани објави

error: Content is protected !!