Загатка: Само најпаметните ја решија!

- Advertisement -

Сте виделе маица која чини 97 евра. Но, во моментот во вашиот паричник немало доволно пари па сте позајмиле 50 евра од мајка ви и 50 евра од татко ви. Или, просто пресметано сте добиле 100 евра:

50евра + 50 евра = 100 евра
Си ја купивте маицата и ви останале 3 евра кусур. На мајка ви, сте и вратиле 1 евро кусур, на татко ви уште 1 и сте задржале едно евро за себе. Сега и должите на мајка ви 49 евра и на татко ви 49 евра.49 + 49 = 98 + вашето 1 евро = 99 евра.

Каде е едното евро кое недостасува?

Последни објави

„Мојот сопруг ме фотографираше во 1992 година и ми рече дека ќе биде МОЈАТА ПОСЛЕДНА НОЌ“, ужасна приказна ни ги смрзнува срцата секој пат,...

Една приказна објавена на Фејсбук повторно и повторно служи како предупредување за насилство врз жените. Секој пат кога ги читаме овие зборови срцето ни...

На жената и зуело нешто под креветот, па откри дека нешто ЛАЗЕ под неа: Се појави невидена драма поради змија (ВИДЕО)

Звучи како сценарио за хорор филм Замислете како спиете на омилениот кауч и се будите со чувство како да не сте сами. Како некој да...

За две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како бисери (Видео)

За две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како бисери (Видео) За само две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како...

ИЗЛЕГОЛ ОД СТАНОТ И ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ВРАТИЛ: 15 години никој ништо не знаеше за него, а потоа следеше ШОК!

ИЗЛЕГОЛ ОД СТАНОТ И ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ВРАТИЛ: 15 години никој ништо не знаеше за него, а потоа следеше ШОК! Секоја година јавноста е шокирана...

Не е cѐ до парите, ама до 10 ЈУЛИ овие хороскопски знаци ги очекува многу убав прилив!

Не е cѐ до парите, ама до 10 ЈУЛИ овие хороскопски знаци ги очекува многу убав прилив!Месецот јули веќе започна, а наскоро Марс ќе...

Поврзани објави

error: Content is protected !!