За 30 дена, цела облека ќе ви биде голема: Две состојки и вода – најсилен согорувач на мастите

- Advertisement -

Со причина го нарекуваат чудо за слабеење, бидејќи има неверојатен ефект и тоа после само еден месец.

Оваа течност ќе ви помогне да се ослободите од вишокот вода, ќе ја намали надуеноста, ќе ги разгради масните наслаги, ќе го поттикне мочниот меур да работи подобро и да ги исфрли токсините од вашето тело.

Најдобро од сè е тоа што состојките се многу евтини, а за подготовка ви се потребни само 5 минути, па овој напиток е идеален и за мрзеливите лица, кои не можат да чекаат долго за да ги видат резултатите.

- Advertisement -

Состојки:

  • 1 лимон
  • 60 гр. магдонос
  • 60 мл. вода
  • Подготовка:
    Исцедете сок од лимон и исецкајте го магдоносот. Ставете ги во шолја и одозгора прелијте со вода.

    Напитокот секогаш пијте го на празен желудник. Консумирајте по една шолја дневно шест дена, а потоа направете пауза од 10 дена, па можете да почнете дново.

    Почнете веднаш, а за еден месец ќе ви треба нова облека – сè ќе ви биде големо!

Последни објави

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов Си замина нашиот маестро, тивко и...

(Рецепт)РУСИТЕ ГИ ПИЈАТ СЕКОЈДЕН ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД БОЛЕСТИ: А ќе го направите истото, кога ќе видите КОЛКУ ГО ШТИТИ ИМУНИТЕТОТ

Русите, кои редовно прибегнуваат кон народни лекови, дури и кога нема здравствени проблеми, ги пијат овие чаеви секој ден за да го зајакнат организмот Овој...

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ГИ ЧЕКА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ФЕВРУАРИ Им пристигнува енергија која обилува со убави промени за кои сонувале

Февруари е месец кој го наговестува крајот на зимата – ветува разни езненадување, убави промени и енергија во изобилство. Во...

Се бара личност ДА ЖИВЕЕ ЕДНА ГОДИНА БЕСПЛАТНО НА СИЦИЈАЛИЈА, ама под овие услови

Бегство во прекрасно италијанско село можеби изгледа како невозможен сон, но Airbnb ќе му ја оствари оваа желба на еден среќник. Airbnb бара некој кој...

Сите останаа без текст на автобуска постојка: Постара госпоѓа шокираше со она што го носеше на грбот (ФОТО)

Сцените што може да се видат во јавниот превоз или на автобуските постојки често се неискажливи со зборови. Така, една од нив е направена во...

Поврзани објави

error: Content is protected !!