Истражување: Која вакцина е најефикасна?

- Advertisement -

Моника Ганди, инфектолог од Универзитетот во Сан Франциско, Калифорнија, на својот профил на Твитер објави податоци од клиничките истражувања за шестте најпознати вакцини.

Станува збор за производите на Фајзер, Модерна, Астра Зенека, Јонсон, Новавакс и Спутник V.

Податоците покажуваат дека сите вакцини се ефикасни.

- Advertisement -

 

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави