И го вратил паричникот со писмо во него – Пораката ќе ве остави без текст!

- Advertisement -

Тејлор Слоан си го загубила својот паричник во кој имала малку пари, лична карта и картички од банка. Пријатно се изненадила кога 10 годишно момче и го вратил паричникот кој случајно го пронашол. Освен што постапил многу исправно, пратил и писмо кое ја развеселило.

И го пратил новчаникот на куќна адреса, за само три дена откако таа го загубила. А во него следела порака:

-Драга госпоѓо Слоан, знам како е да се изгуби нешто. Затоа се погрижив да го добиете својот паричник назад. Се надевам дека ќе ве развесели вратената лична карта и пари. Драго ми е што јас го пронајдов, а не некоја лоша личност која би го украла. Ми оставивте впечаток на многу драга личност која прави добри работи за други луѓе, па и самиот посакав да направам нешто убаво за вас. Плус постапувам исправно.

- Advertisement -

Искреното писмо од детето допрело до сопственичката на паричникот, и вели дека тоа покажува дека детето доаѓа од добро семејство, раскажа Тејлор.

Веста за неговиот гест стигнала и до школските колеги па директорот на училиштето му честитал. Тејлор разговарала и со неговата мајка, и одлучила да му прати парична награда и вреќа со бомбони.

– Му напишав писмо, и се надевам дека ќе бидеме пријатели и дека ќе продолжиме да се допишуваме, раскажа 22 годишната Тејлор.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави