Калиопи скршена од болка: Ми го одземаа детството, беше дел од мојата младост

- Advertisement -

Замина уште една човечка величина, овој пат крунисана со вистинитоста на стиховите што засекогаш ќе сведочат за него, за нас и за нашите животи … Во неверување ја примив веста за вечното заминување на Балашевиќ … збунета.

Како мало дете на кое му беше одземено детството … Тој беше дел од мојата младост, моето растење, стекнување мудрост, поет на кој му верував …“ – изјави Калиопи за српски Курир по смртта на Балашевиќ и додаде:

„Во Белград ме затекна веста… И токму таму ќе се збогувам со него. Во земјата што ни го даде на нас … на сите нас … Македонија отсекогаш го сакаше, а и тој исто така ги сакаше своите Македонци … Јас сум многу тажна, но и бескрајно благодарна што живеев во неговото време.

- Advertisement -

И оддавам почит на неговата поетска душа, која сега патува до вечноста. Таа исто така се збогуваше со кантавторот преку Инстаграм, цитирајќи ги стиховите од неговата песна „Напослетку“.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави