Карлеуша заврши на насловната страница на австриски магазин: Ова е фотографија на годината

- Advertisement -

Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше против коронавирус во Белград, а веста ја пренесоа бројни медиуми во регионот и пошироко.

Таа беше фотографирана од многу фоторепортери, а денеска на профилот на нејзината социјална мрежа се пофали со насловната страница на австрискиот весник „Heute“.

Фотографија на годината. Станува вирусно глобално – напиша таа под фотографијата.

- Advertisement -

Јелена вчера во Трговскиот центар „Ушче“ ја пречека толпа новинари за да ја сликаат.

Само што се вакцинирав, се чувствувам одлично. Дури не го ни почувствував убодот. Верувам дека треба да бидеме одговорни и да им дадеме јавна поддршка на здравствените работници, децата кои се болни. Ова е голема работа за Србија, можеме да бираме. Решив да ја искористам популарноста на вистински начин. Добив Фајзер – изјавила вчера Карлеуша.

Како една од првите 100 вакцинирани во ТЦ Ушче, Карлеуша доби и ваучер за шопинг во вредност од 3.000 динари за шопинг во споменатиот трговски центар.

Ваучерот пејачката го предала на нејзиниот близок соработник и менаџер Зоран Бирташевиќ при што изјавила дека таа нема да го користи, туку дека нејзиниот менаџер ќе се погрижи да биде подарен на некого кому му е потребен.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави