Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

- Advertisement -

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кафето е еден од омилените пијалоци што се консумира секој ден, но по готвењето и пиењето кафе остануваат неговите остатоци кои можат да се користат и на други начини и имаат бројни позитивни последици.
в

Тие можат да се користат како решение за лошиот здив или како регенератор за коса, а еве како можете да ги искористите сите:

- Advertisement -

Природен лек против инсекти: Мирисот на кафе е одбивен за повеќето домашни инсекти, како што се мравките, комарците, полжавите, бубашвабите и многу други. Се што треба да направите е да го ставите садот со талогот од кафе на подот. Меленото кафе би било најдобро, бидејќи аромата ќе биде посилна. Можете исто така да ставите кафе во шампонот за вашето домашно милениче како природен лек за крлежи и муви.

Освежувач на воздухот: Кафето е ефикасно во неутрализирање на непријатните мириси. Едноставно ставете неколку зрна кафе во мрежеста кеса и ставете ја на невидливо место, на пример, под совозачкото седиште и нежно ќе се ослободи од сите непријатни мириси.

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!