Купил куќа, а не ни сонувал што има под нејзеа а под нејзините скали имало нешто необично.

- Advertisement -

Пред две години си купил куќа, а не ни сонувал што има под нејзе, претходниот сопственик сакал да си помине ефтино.Дејвид Олсон од Мичиген пред две години си купил куќа, а под нејзините скали имало нешто необично.

Тој упорно се прашувал зошто куќата е навалена на едната страна, кон предните скали, па решил да ги откова и да види зошто. Кога го ископа скалилото што водело до главниот влез на куќата, имало што да види. Неговата сопруга и тој веднаш сфатиле дека купиле куќа чија темел е изграден од кугли.

Кога Олсон конечно нашол време да се справи со скалите претходно овој месец, тој имал што да види. Имено, досега има извадено повеќе од 160, топки, а сè има документирано во групата на Фејсбук The Bowling Ball Guy.Олсон претпоставува дека ова е само мал дел од она што може да се крие под куќата.

- Advertisement -

Тој исто така вели дека некои топки биле оштетени, додека други изгледале неискористено. Тој исто така вели дека претходниот сопственик ги ставал топчињата во темелите бидејќи веројатно му било поевтино. „Не мислам дека денес ќе можеше да се извлече со тоа“, вели Ослон.

Претходниот сопственик очигледно мислел дека така ќе помине поевтино.

Олсон решил да ги чува куглите и со нив да ja украси градината.

Последни објави

Исчистете го организмот со оваа лековита смеса од кефир и брашно од хељда

Чистењето на организмот треба да го спроведувате најмалку еднаш во шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни...

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден Мешавината од лен и вода помага...

Ослободете Го Вашето Тело Од Собраните Токсини, Исфрлете Го Песокот И Камењата Од Бубрезите

За подготовка на овој напиток ви се потребни само 2 состојки. Истражувањето покажало дека секоја 20-та личност пати од камен во бубрегот. Кога поминува низ...

Што се случува ако пиеме вода со јачмен секој ден?

Неговиот дневен внес ќе помогне да се одржи балансот на водата и да го засити организмот со витамини. Сите сме свесни дека треба да пиеме...

Вашиот јазик може да ви укаже дека страдате од подмолно заболување

Еден од најсигурните и антички методи за дијагностицирање на разни болести беше јазикот - неговата боја и чувствителност на различна храна и пијалоци. Тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!