Лекарите породувале жена, а кога го виделе бебето, НЕ МОЖЕЛЕ ДА ПОВЕРУВААТ ШТО ГЛЕДААТ

- Advertisement -

На видеото прегледано 30 милиони пати, една жена по име Шан сподели фотографија од нејзиниот син само неколку моменти откако го роди со помош на двајца лекари.

“Го родив мојот втор син со царски рез и со помош на двајца лекари. Тој тежеше нешто повеќе од шест и пол килограми. Тој беше долг скоро 60 сантиметри”, напишал Шан.

“Тие немаа пелени или облека за него. Донесоа облека од педијатрија што е наменета за бебиња од девет месеци”, додава Шан.

- Advertisement -

Луѓето се шокирале кога го виделе бебето.

„Лекарите го држат како награда“, „Тој е огромен“, „Девојче, жал ми е за тебе“, „Ме интересира како изгледа денес“, се само некои од коментарите.

Шан напиша дека нејзиното големо бебе е здраво петгодишно дете кое обожава фудбал и бејзбол.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави